Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Bóle barku a zwężenie tarczy międzykręgowej C5-C6

Bóle barku a zwężenie tarczy międzykręgowej C5-C6

Witam mam 50 lat w lutym trafiłam do lekarza z bólem lewego barku ból był bardzo silny lekarz pierwszego kontaktu stwierdził ze jest to zapalenie kaletki przypisał mi zastrzyki po których ból jak by trochę zmalał . dostałam skierowanie do reumatologa gdzie po zbadaniu pani doktor zaaplikowała mi blokadę bez zrobienia badań.Następnie skierowano mnie do ortopedy który po zbadaniu stwierdził ze jest to cieśnia pod barkowa i i zalecił następną blokadę .Muszę dodać że ciągle byłam na lekach przeciwbólowych.Zmieniłam lekarza rodzinnego .Nowa Pani doktor skierowała mnie na prześwietlenie kręgosłupa szyjnego i wynik jest taki -Zwężenie tarczy m-kręgowej C5 C6 z następowymi osteofitami na krawędziach trzonów wokół zwężonej tarczy .Proszę o radę kto zajmuje się takimi schorzeniami i czy ból karku i barka jest spowodowany od kręgosłupa.

CZESŁAWA 2012-06-17, 19:22

Tak, może to wynikać ze zmian w kręgosłupie. Warto rozważyć wykonanie jeszcze MR, ewentualnie MR splotu barkowego. Najlepiej osobiście zgłosić się do neurologa.

neuron 2012-06-20, 20:55