Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból z tyłu głowy i w okolicach czoła oraz silny ból szyi

Ból z tyłu głowy i w okolicach czoła oraz silny ból szyi

Witam, moja historia jest dość długa,ale postaram się skrócić, zaczeło się 3 lata temu kiedy moja praca zmuszala mnie do trzymania glowy pochylonej w dol(w pozycji stojacej,nachylalam sie nad stolikiem),po 2 miesiacach mialam straszne bole glowy i szyi,stany omdlenia,z po powrocie z pracy nietypowe zachwiania równowagi,nawet po schodach musialam wchodzic *na czworaka*tak sie chwialam, zdarzylo sie ze o malo nie zemdalam, tabletki pzreciwolowe nie pomagaly, kiedy poszlam do lekarza rodzinnego, zrobilam przeswietlenie odcinka syzjnego i wyslano mnie do ortopedy, ktory nie stwierdzil nic poza nadwyrezeniem i przepisal ketospray..ktory pomagal doslownie na godzine,po jakims czasie bole ustapily,ale pojawialy sie co jakis czas, dzisiaj tzn po okolo2-3 latach od tamtego czasu,bole powrocily.. i z tego co zaobserwowalam nasilaja sie i trwaja dluzej przy dlugotrwalym wysilku,np kiedy mam nadgodziny w pracy i pracuje kilka dni pod rzad dluzej niz zwykle to normalnie bol jest nie do zniesienia i dosc czesto kreci mi sie w glowie, nie potrafie opisac ale czasem w pracy jakbym miala jakies problemy z widzeniem- ale robi mi sie slabo i jakbym widziala plamki jakies.. jakbym byla w stanie lekkiego upojenia alkoholowego,ale z ogromnym bolem glowy,i czuje sie jakos tak niepewnie,oslabiona,czy cos...,po jakims czasie mija to i dalej pracuje, przed snem bardzo czesto bole sie nasilaja i nie moge zasnac, zazwyczaj biore 2 tabletki przeciwbolowe i zmuszam sie do spania, czesto budze sie juz z takim bolem, nie raz szyja tak mnie boli ze kilka godzin mecze sie by zasnac by ulozyc sie tak,by nie bolala, dodam ze szyja i glowa glownie boli z tylu jak kark styka sie z glowa po lewej stronie, 3 lata temu przewietlenie nie wykazalo zadnego ucisku-jak powiedzial lekarz, boje sie ze to moze byc cos powaznego, prosze o jakas sugestie,bo sama nie wiem co o tym myslec,a ciagle bole glowy i szyi staja sie nie do zniesienia,dodam ze mam 25 lat,i przez 8 lat (do skonczenia szkoly sredniej) gralam w pilke reczna-bez urazow.. prosze o jakakolwieksugestie i z gory dziekuje

Aleksandra 2010-09-07, 02:36

Trzeba wykonać badanie MRI odcinka szyjnego, możliwe że cierpi Pani z powodu dyskopatii szyjnej.

Tomoo 2010-10-02, 14:57

Witam! Miałam te same objawy leczono mnie różnymi specyfikami i nie przechodziło aż trafiłam na rechabilitanta który mi pomógł. Mam kolana po urazie i chodziłam na kriokomore którą On prowadził gdy zapytał czy lepiej -odpowiedz moja kolano tak ale żeby tak na szyje pomogło. I On po zbadaniu podstawowym stwierdził szyjny kregosłup -operacja, zrobiłam prywatnie RM gdyż długo było czekać na ubezpieczenie wizyta u neurochirurga operacja na CITO niemożna czekac. Jestem już 3 lata po operacji jest dobrze.

dorotea 2010-11-04, 11:59