Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból z lewej strony pośladka a rwa kulszowa

Ból z lewej strony pośladka a rwa kulszowa

Dzień dobry,
Mam 23 lata i od 4 lat mam problem z bólem z lewej strony od pośladka ból promieniuje przez cala nogę. Dzieje się tak gdy np. położę się na brzuchu lub gdy długo stoję opierając ciężar ciała na prawej nodze i nagle chce przenieść ciężar ciała na lewa nogę, wtedy ból mnie blokuje muszę zmienić pozycje bardzo po woli, albo gdy np. odkurzam jestem wtedy schylona i gdy chce się wyprostować to te mnie boli po za tym normalnie funkcjonuje i chodzę bez bólu. Wszystko zaczęło się gdy byłam w ciąży.
Co mi dolega czy to może być rwa kulszowa i do jakiego lekarza mam się udać do ortopedy czy neurologa dodatkowo bolą mnie stawy czy to może mieć związek z bólem w nodze

Karolina 2012-07-04, 13:43

Cześć,
Przede wszystkim jak Cie bolą plecy nie schylaj się (jesli masz coś z dyskiem, a to prawdopodobne, to pogarszasz sprawe). Jeśli chodzi o ból nogi może być powodowany uciskiem dysku na nerw. Koniecznie idź do lekarza - najlepiej neurochirurga (trzeba skierowanie) a jak nie to do ortopedy i nie pochylaj się.
a co do ciązy to podczas niej czasami robią się przepukliny, czasami się same wchłaniają czasem nie.
życze zdrowia :)

Dominika 2012-07-07, 02:20