Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból z lewej strony głowy podczas zasypiania

Ból z lewej strony głowy podczas zasypiania

Witam. od około tygodnia podczas zasypiania pojawia się u mnie ostry ból z lewej strony głowy w okolicach skroni, trwa parę sekund po czym przechodzi na chwile i znów zaczyna boleć. jest to uczucie jakby ktoś wbijał mi szpilki w te okolice. podejrzewałem zatoki ale to chyba jednak nie to. byłem u lekarza i stwierdził że to stres, przepisał mi dexak i krople na uspokojenie ale nic nie pomogło. oprócz tego niedawno zbierała mi się ropa nad zębem i powstała na dziąśle niewielka gulka. od pewnego czasu widzę że ta gulka zniknęła powiedziałem o tym lekarzowi i stwierdził że ten ból może być właśnie od zęba. wysłał mnie do stomatologa i dał skierowanie do neurologa i laryngologa. jak myslicie waszym zdaniem czym może być spowodowany ten ból.

Michał 2010-07-09, 19:35

Ból może być związany z zapaleniem ucha środkowego lub jego powikłań. Nie można wykluczyć przyczyn stomatologicznych. Także radzę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza i udać się do wskazanych specjalistów.

neuron 2010-07-19, 10:39

Witam
Mam podobny problem od tygodnia. Podczas zasypiania dopada mnie narastajacy ból z lewej strony okolice skroni. Ból narasta, pulsuje przez kilka sekund az do ostrego bólu. Wówczas muszę otworzyć oczy i sie podnieść, i ból ustaje. Po czym próbuje jeszcze kilka krotnie zasnąć jesli ból nie znika. Przez około 2godz w nocy 1-3 olgadam tv. Az nie zasnę. Przebudzam sie nad ranem i zasypiam już bez bólu.

Bartek 2013-11-23, 02:33

Mam podobne objawy, gdy położę się po kilku chwilach w okolicach lewej skroni odczuwam silny ból, taki silny ucisk. Podczas dnia w tym miejscu czuje lekki dyskomfort. Położenie się powoduje ból i tak co noc. Na skroni mam znamię, dermatolog powiedział, że nie ma ono wpływu na ból. Ciśnienie mam w normie. Zęby: przy górnej lewej 6 i 7 mam nadwrażliwość na ciepłe i zimne potrawy, stomatolog stwierdził, że to kanaliki. Wpływ stresu i przemęczenia wykluczam, bo ostatnio nie miałem takich sytuacji. Lat 32 lata.
Proszę autorów poprzednich wpisów o podanie jak to zakończyło się u nich, z czego wynikał ten ból.

Piotr 2014-12-12, 21:13