Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból w szyi po fenestracji L5-S1, odbarczeniu korzenia i foraminotomii

Ból w szyi po fenestracji L5-S1, odbarczeniu korzenia i foraminotomii

Witam, proszę o interpretację wyniku MRI kręgosłupa szyjnego.

Zniesiona lordoza szyjna. Wysokość trzonów kręgowych szyjnych prawidłowa. Bez cech dehydratacji i obniżenia wysokości krążków. Lewostronna wypuklina krążka C3/C4 wraz z zaostrzeniami na tylnych krawędziach trzonów modelują worek oponowy. Po za tym nie stwierdza się cech ucisku krążków na worek oponowy i korzenie nerwowe. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych.

Jestem po przebytej operacji: Fenestracja L5-S1 po stronie lewej, odbarczenie korzenia, foraminotomia. Operacja odbyła się 08.10.2012, objawy bólowe w szyi pojawiły się koło grudnia 2012. Czasem odczuwam mrowienie w lewej ręce, czucie w rękach mam prawidłowe. Występuję ból po lewej stronie szyi nachodzący na lewą stronę twarzy, ból występuje w okolicach lewego ucha z jego nadwrażliwością na hałas. Laryngolok stwierdził, że słuch mam dobry, wypisał mi skierowanie do instytutu Światowym Centrum Słuchu w Nadarzynie, niestety zapisów na razie nie prowadzą. Czy ból twarzy i ucha może mieć związek z odcinkiem szyjnym. Leki nie pomagają, mimo to ból od wczoraj tj. 07.03.2013 delikatnie ustąpił. Dużo odpoczywam i czekam na rehabilitację w sanatorium.

11.03.2013 mam wizytę u neurologa, pokażę wynik MRI, jestem ciekaw co on na to. Mam nadzieję że zakończy się tylko na rehabilitacji.

Robert 2013-03-08, 11:58