Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból w potylicy, drętwienie twarzy oraz opadanie powieki i ust przy zmianach zapalnych

Ból w potylicy, drętwienie twarzy oraz opadanie powieki i ust przy zmianach zapalnych

Witam serdecznie. przed sześcioma laty miałem zapalenie nerwu vii strona prawa. zapalenie udało się opanować i buźka wróciła do dawnej formy. przed czterema tygodniami przechodziłem grypę. bezpośrednio po chorobie zacząłem odczuwać charakterystyczny ból w okolicach potylicy i nieznaczne drętwienie prawej części twarzy. po kilku kolejnych dniach, wystąpił lekki niedowład kącika ust i delikatne opadanie powieki. do dzisiaj czuję się fatalnie, nie mogę się skoncentrować, lekki ból w okolicach potylicy utrzymuje się nadal (4tyg). neurolog zlecił rm. dzisiaj odebrałem wyniki. i teraz przechodzę do sedna sprawy:) neurolog będzie nieobecny do końca marca i nie mam możliwości skonsultowania wyników. być może tematem powinien się zająć laryngolog (zgaduje), nie chce tracić czasu do końca marca aby np usłyszeć tą opinię stąd prośba o interpretacje opisu rm.** rozległe pogrubienia błony śluzowej w sitowiu i w zatoce klinowej, także w mniejszym stopniu w zatoce czołowej i zatokach szczękowych - zmiany te ulegają niejednorodnemu wzmocnieniu po dożylnym podaniu kontrastu jak w przypadku zmian zapalnych** **ku przodowi od nerwu vii i viii w obrębie kości skroniowej w okolicy kąta mostowo-móżdżkowego po stronie prawej widoczne drobne obszary płynowe** jaki specjalista powinien zająć się leczeniem? przyznam ze funkcjonuję na 50% i potrzebuję pomocy. pozdrawiam

Pafnucy 2011-03-18, 18:47

Tak, należy skonsultować się z laryngologiem. Opisane zmiany wskazują na stan zapalny, objawy także to sugerują. Co do zmian w okolicy kąta mostowo-móżdźkowego ostatecznie kliszę badania musi ocenić neurolog, nie jest to sprawa pilna.

neuron 2011-03-19, 11:14