Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból w pośladku i prawej nodze oraz trudności w chodzeniu przy przepuklinie L5-S1

Ból w pośladku i prawej nodze oraz trudności w chodzeniu przy przepuklinie L5-S1

Mala przepuklina krążka międzykręgowego L4-L5.Bardzo duża przyśrodkowo prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego L5-S1 modelująca worek oponowy i przemieszczająca prawy korzeń S1.
Praktycznie nie mogę chodzić, ledwo co.Dostałem skierowanie do neurochirurga. Moje pytanie czy tylko operacja w tym przypadku, czy fizjoterapia, a jeśli operacja to co potem?
Bóle mam od miesiąca, cały czas leże, bo jak wstanę to mam niesamowity ból w pośladku i mniej w prawej nodze.
POZDRAWIAM.














Zs1977 2012-03-09, 16:27

Przy takim opisie MR nie można wykluczyć leczenia operacyjnego. Musi ocenić Panią a także wynik badania (opis+obraz badania) neurochirurg i wówczas podejmie decyzję co do leczenia. Potem jak najbardziej rehabilitacja.

neuron 2012-03-10, 17:32

WITAM NEURON.
Wczoraj byłem u neurochirurga w Zielonej Górze,obejrzał moje wyniki badań i dostałem skierowanie do szpitala na operacje. W ciągu dwóch tygodni mam być operowany.Pan doktor powiedział że operacja będzie polegać na usunięciu tej przepukliny międzykręgowej i że po kilku dniach wróce do domu.A potem chyba rechabilitacja i ćwiczenia,mam nadzieje że wyjde z tego i będe w miare funkcjonował na wszystko trzeba czasu.
Pozdrawiam.

Zs1977 2012-03-13, 14:17