Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Witam mam 24 lata i od sześciu lat dokucza mi ból w kręgosłupie w odcinku lędźwiowym do tego rwa kulszowa (okolice bioder i ciągnie do kolana).Udało mi się zrobić rezonans magnetyczny, o to opis :*Badanie uwidoczniło zachowanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Trzony kręgów o zachowanej wysokości. W trzonie Th12 widoczny obszar o średnicy około 5-6 mm, o podwyższonym sygnale w obrazach T2 zależnych i w sekwencji TRIM, oraz słabo widoczny w obrazach T2 zależnych, odpowiadający najprawdopodobniej naczyniakowi.* Nie pamiętam przespanej nocy:(a teraz mam sześciomiesięcznego synka i nie mam siły go wyciągnąć w nocy z łóżeczka .Karmie piersią i nie mogę żadnych tabletek przeciwbólowych. Proszę o pomoc ,nie mam siły tak dalej funkcjonować :(

Monika 2011-09-08, 12:02

Naczyniak nie powinien powodować takich dolegliwości. Najpewniej musi występować gdzieś ucisk na korzenie nerwowe. Warto skonsultować się jeszcze z neurochirurgiem i rozważyć rehabilitację, skoro trudno o leki p/bólowe.

neuron 2011-09-09, 22:32

Witam mam 23 lata od 2 lat próbuje zdjagnozować od czego mam częste bóle w odcinku lędźwiowym które przeszkadzają mi w codziennym funkcjonowaniu a nawet we śnie. Parę dni temu otrzymałem wyniki rezonansu magnetycznego lecz do spotkania z neurologiem jeszcze trochę czasu jeśli ktoś miał by chwilę czasu i pomógł mi to rozszyfrować to był bym wdzięczny.
Badanie wykonano aparatem 0.35 T w sekwencjach Frefse T2 FSE t1, STIR przegladowe w przekrojach strzałkowych i poprzecznych o grubości warstw 4mm:
Niewielkie spłycenie fizjologiczne lordozy, niewielkie lewowypukłe skrzywienie kregosłupa.
Wielopoziomowo uwidocznione cechy częściowej dehydratacji krążka miedzykregowego, poza tym na poziomach: L3-L4 i L4-L5 obecność niewielkiej szerokołukowej protruzji na ok 2mm z modelowaniem worka oponowego, zwężeniem otworów miedzykręgowych obustonnie w części dolnej. Cech kolizji korzeniowej nie uwidoczniono.
L5-S1 obecność szerokołukowej protruzji na ok 2-3 mm z modelowaniem worka oponowego, zwezeniem otworów międzykręgowych obustronnie w części dolnej z nieco większym nasileniem zmian po stronie prawej. cech kolizji korzeniowej nie uwidoczniono. Wielopoziomowa obecność zmian zwyrodnieniowych w stawach miedzykręgowych i pogrubienia więzadeł żółtych. wymiar strzałkowy kanału kregowego w zakresie normy. wysokość trzonów zachowana. Na krawędziach trzonów obecność zmian zwyrodnieniowych. Stożek rdzeniowy widoczny jest na poziomie Th12. Jeśli ktoś by mi to troszkę objaśnił będę wdzięczny.

Grzegorz 2014-01-24, 20:00