Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i mrowienie nogi przy prawidłowym RTG

Ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i mrowienie nogi przy prawidłowym RTG

Ból w kręgosłupie odczuwam już od kilku lat ale jakoś dało się wytrzymać, niestety 3 tygodnie temu podnosząc w pracy paletę poczułam tak silny ból że nie mogłam się wyprostować. Byłam u lekarza stwierdził rwę kulszową , przepisał witaminyB w zastrzykach i aspican ale dużej poprawy nie było więc następna seria zastrzyków tym razem dexaven 2razy dziennie po8mg. Było lepiej ale po trzech dniach ból powrócił . Lekarz zapisał diprophos dwa zastrzyki 1co 5dni jest dużo lepiej ale ból odczuwam w dalszym ciągu już nie promieniuje do nogi ale koncentruje się w okolicy kręgosłupa jest to uczucie jakbym miała ściśniety kręgosłup jakąś gorącą obręczą. Poza tym lewa noga cierpnie mi cały czas i czuje w niej mrowienie. Opi rtg kręgosłupa :radiologicznie w normie. Co może być przyczyną takich dolegliwości jeśli według rtg z kręgosłupem wszystko jest ok.

ewa 2011-02-21, 18:58

Należy wykonać jeszcze MR. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia krążka międzykręgowego (nie widoczny w rtg), który uciska na worek oponowy i korzenie nerwowe wywołując ból.

neuron 2011-02-21, 23:16