Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból w odcinku lędźwiowym, drętwienie kończyn, ból jądra

Ból w odcinku lędźwiowym, drętwienie kończyn, ból jądra

Witam.Mam 21 lat i od ponad roku z przerwami cierpię na ból pleców w odcinku lędźwiowym z prawej strony, prostownik grzbietu. Ogólnie mam lekkiego garba, prawa strona bardziej wypukła. Ortopeda stwierdził że jest to w normie. Prawie zawsze podczas tego rodzaju bólu doskwiera mi także ból prawego jądra. Byłem z tym u urologa i powiedział że jądro jest zdrowe (USG). Oprócz tego często zdarza mi się drętwienie głównie lewej nogi i łokci. Proszę o paradę do jakiego lekarza się udać i czy może to być coś poważnego. Myślałem o RTG ale lekarz rodzinny nie zgodził się na to ponieważ miałem już w tym roku kilka prześwietleń nogi i skończyło się to tylko na skierowaniu na usg brzucha z podejrzeniami kamicy nerkowej, której z reszta nie stwierdzono. Męczy mnie już to bieganie po różnych specjalistach i nie uzyskiwanie żadnych konkretów. Proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Mateusz 2011-09-29, 19:59

Najpewniej to wynik dyskopatii. Rtg można wykonać we własnym zakresie koszt to ok 80-100zł. Radzę zgłosić się do neurologa.

neuron 2011-09-30, 15:21

Witam, to jeszcze raz ja. Wykonałem Rtg kręgosłupa piersiowo lędźwiowego i wykazało: niewielka tendencja do bocznego skrzywienia w prawo z rotacją trzonów kręgowych w odcinku lędźwiowym. Kręgosłup piersiowy nie wykazuje zmian rtg. Czy jest możliwość że od takiego czegoś doskwierają mi bóle o których wspomniałem wcześniej? Do ortopedy wybieram się dopiero za 2 tygodnie dlatego chciałbym wiedzieć coś już:) Pozdrawiam i bardzo dziękuję za odp.

Mateusz 2011-10-17, 11:06