Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból w nodze i w lędźwiach przy dyskopatii wielopoziomowej

Ból w nodze i w lędźwiach przy dyskopatii wielopoziomowej

Mam problem z kręgosłupem, jestem po rehabilitacji, która trwała bardzo krótko, bo tylko 2 tygodnie, po niej niestety nie ma poprawy zdrowia. Mam ból w lewej nodze oraz w dolnym odcinku lędźwi z lewej strony. Zaraz przed świętami byłem u neurologa, żeby mi coś poradził i pomógł, ale stwierdził, że skoro rehabilitacja nic nie dała, to wypisał mi skierowanie do neurochirurga. Zaraz po świętach zgłaszam się na konsultacje, ale boję się, że neurochirurg będzie przekonany, żeby robić operacje. Jestem osobą młodą i chcę być sprawny fizycznie, po rehabilitacji nie biorę żadnych leków ale od 3 dni czuję nieprzyjemny ból w okolicach szyi i karku obojętnie czy leżę czy siedzę, nie wiem czy to przez ten kręgosłup. Na koniec zamieszczam wynik badania MR kręgosłupa lędźwiowego i proszę o jakieś wskazówki, co dalej robić z tym moim zdrowiem. Mam 23 lata.

Zaznaczone cechy dehydratacji krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, z obniżeniem jego intensywności sygnału w obrazach T2- zależnych. Przepuklina tylna centralno-prawoboczna krążka międzykręgowego na poziomie L4/L5 z uciskiem worka oponowego i prawego korzenia nerwowego L5. Przepuklina tylna centralna krążka międzykręgowego na poziomie L5/S1, uwypuklony krążek sięga ku dołowi do tylnej krawędzi trzonu kręgu S1, uciska worek oponowy i wypełnia lewy zachyłek boczny kanału kręgowego oraz uciska lewy korzeń nerwowy S1. Pozostałe krążki międzykręgowe o zachowanej wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych. Nie uwidoczniono wyraźnych cech uwypuklenia się krążków do światła kanału kręgowego. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Robert 2010-12-25, 20:08

Opis MRI odcinka L-S sugeruje dyskopatię wielopoziomową, możliwe że wymagającą leczenia neurochirurgicznego, jednak aby zdiagnozować bóle szyi i karku trzeba wykonać badanie MRI odcinka szyjnego kręgosłupa.

Tomoo 2011-01-04, 20:14