Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból uda przy przepuklinie lędźwiowo-krzyżowej, osteofitach i zmianach degeneracyjnych

Ból uda przy przepuklinie lędźwiowo-krzyżowej, osteofitach i zmianach degeneracyjnych

Witam. Od 2 lat boli mnie udo. W końcu po wielu przejściach z ortopedami, neurologami poszedłem na rezonans. Bardzo proszę o radę co robić? Chcę by ból minął i pragnę wrócić do sportu. Czy operacja? Szczerze, jeżeli to najlepszy sposób na normalne chodzenie - bez bólu - to jestem na tak. Dlatego proszę o radę. Moja dolegliwość. Mam 20 lat

Odprostowanie lordozy lędźwiowej.
Na poziomie L5/S1 widoczna jest duża pośrodkowo-lewoboczna przepuklina krążka m-k zwężająca zachyłek boczny po stronie lewej i uciskająca worek oponowy oraz lewy korzeń nerwu S1.

Na poziomach L2/L3, L3/L4, L4/L5 widoczne symetryczne uwypuklenia krążków m-k(bulging) z cechami ucisku worka oponowego.

Zmiany degeneracyjne krążka m-k L5/S1 ze zwężeniem szczeliny m-k i osteofitami na krawędziach brzeżnych trzonów.

Poza tym trzony kręgowe, stożek końcowy rdzenia kręgowego i korzenie ogona końskiego w normie.

Michał 2011-03-17, 20:07

Tak, w Pana przypadku, choć jest Pan bardzo młody należy rozważyć leczenie operacyjne. Występuje ewidentny ucisk na korzenie nerwowe stąd objawy bólowe z promieniowaniem do lewego pośladka i kończyny dolnej. Szczególnie, jeśli dotychczasowe rehabilitacje były nieskuteczne.

neuron 2011-03-18, 15:48