Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból uciskający i pulsujący w okolicy potylicznej, lewa strona

Ból uciskający i pulsujący w okolicy potylicznej, lewa strona

Od ponad tygodnia cierpię na nieustanne ból głowy- uciskający i pulsujący ból z tyłu głowy po lewej stronie, promieniujący na lewą skroń i lewe oko, powodując w nim światłowstręt (w prawym oku tego nie ma). Dodatkowo zaczęło się uczucie drętwienia karku i barku z lewej strony, czasem nawet ramienia. Jestem otępiała, wiecznie zmęczona i senna, nie mogę się na niczym skupic. Wcześniej pojawiał się podobny ból, jednak po zażyciu tabletek (np. Aspirin przeciwmigrenowy albo Refastin) ustępował. Tym razem żadne środki przeciwbólowe nie pomagają. W maju 2011 w związku z badaniami na studia medyczne, miałam przeprowadzane badanie dna oka, które ujawniło *zamglenie, zacienienie* z tyłu lewego oka. W wieku 6 lat przez upadek ze schodów miałam wstrząs mózgu. Od grudnia 2010 przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (YAZ).

Co może powodowac ten ból?
Jakie badania powinny zostac wykonane?
Czy miał ktoś podobne dolegliwości?

Pozdrawiam

Patrycja 2011-11-08, 10:11

Takie objawy mogą wiązać się z migreną, chorobami okulistycznymi np. jaskrą, obecnością torbieli pajęczynówki. Najlepiej osobiście skonsultować się z neurologiem i okulistą. Wówczas możliwe będzie ustalenie właściwego leczenia dla Pani.

neuron 2011-11-15, 16:40