Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból ucha, zębów, szczęki i głowy po silnym przewianiu

Ból ucha, zębów, szczęki i głowy po silnym przewianiu

Kilka dni temu silnie mnie przewialo, strasznie bola mnie zeby (gorna i dolna szczeka po lewej stronie), ucho po lewej stronie, troche glowa i szyja, troche spuchl mi juz policzek. wczoraj lekarz zalecil mi lek przeciwzapalny ibuprofen, jak na razie to mi on w ogole nie pomaga, nie moge spac i chodzic do pracy. czy ten lek przeciwzapalny wstarczy czy mam poprosic o jakis antybiotyk? boje sie powiklan (zapalenia nerwu w twarzy, okostnej zebow, itp.)














Agnieszka 2011-08-09, 16:38

Jeśli nie ma gorączki nie ma potrzeby stosowania antybiotyku, ponieważ nie jest to przyczyna bakteryjna. Proszę stosować jeszcze miejscowo ketonal żel. Wraz z ibupromem przyjmować paracetamol.

neuron 2011-08-10, 23:34

Gorszej bzdury nie słyszałem. Nie zawsze,wręcz rzadko przy zapaleniu ucha i połowy głowy po przewianiu występuje gorączka. Dotyka mnie ta przypadłość praktycznie co roku na wiosnę. Pracuję jako kierowca autobusu . Pierwsze ciepłe dni ,uchylenie okna i ma drugi dzień jestem gotowy. To silny ból nie wiadomo nawet dokładnie czego. Boli ucho,skroń,szyja,oko,zęby jakby miały wylecieć za chwilę,dosłownie połowa głowy zdrętwiała i ból nie do wytrzymania. Jedyne co mi na to pomaga to duomox 750 2xna dobę co 12 godzin. Duomox to dość łagodny antybiotyk,niestety jak każdy inny,trzeba go brać co najmniej przez 5 dni. Nie jest to lęk przeciwbólowy ,więc w pierwszy dzień biorę też polopiryne. Metafeny,nurofeny,i inne dają ulgę tylko na chwilę,a infekcja się ciągle rozwija i powraca wraz z zaprzestaniem działania tych specyfików ze zdwojoną siłą. Oczywiście do duomoxu musowo jakiś probiotyk,żeby nie narobić sobie ambarasu w układzie pokarmowym,czy grzybicą.Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia.

scoti 2018-01-10, 08:00