Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból szyi przy poruszaniu nią, promieniujący między łopatki i do barku

Ból szyi przy poruszaniu nią, promieniujący między łopatki i do barku

Witam. Jakiś czas temu przy gwałtownym ruchu głową poczułam jakby coś mi przeskoczyło w szyi. Neurolog u którego leczę zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowego stwierdził że to chyba jakieś ścięgno. Niestety od ponad dwóch tygodni ból się nasila przy ruchu szyją promieniuje między łopatki do lewego barku i całej ręki. Boli mnie również głowa i mam takie dziwne uczucie jakby kręciło mi się w głowie ale obraz przed oczami nie wiruje (nie umiem tego precyzyjnie opisać). Głębszy oddech czy kaszel również powoduje ból. Co może być przyczyną takich dolegliwości , ciśnienie krwi mam w normie z sercem i płucami też wszystko ok. Z góry dziękuje za odpowiedź.

EWA 2011-08-15, 22:34

Najlepiej wykonać choć rtg kręgosłupa. Mogło dojść do uszkodzenia faktycznie ścięgna ale należy wykluczyć dyskopatię, która jest prawdopodobna biorąc pod uwagę, że ma Pani problemy już z odcinkiem lędźwiowym. Na pewno w odcinku szyjnym zmiany zwyrodnieniowe występują.

neuron 2011-08-16, 22:25