Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból szyi i uczucie ciężkiej głowy

Ból szyi i uczucie ciężkiej głowy

Zacznę od początku. Od około 12 do 18 roku życia cierpiałam na napadowe zawroty głowy . Po przebudzeniu przez kilka dni nie miałąm wogóle orientacji. Wszystko wirowało. Miałam robione wszelkie badania neurologiczne, laryngologiczne w tym błędnik. Wszystko było w porządku. Mając 20 lat miałąm stłuczkę, zostałam uderzona w tył pojazdu. Ortopeda skierował mnie na rezonans wynik:
Badanie MR kręgosłupa szyjnego i dolnego piersiowego (FSE, obrazy T1 i T2 zależne, przekroje poprzeczne i strzałkowe).
Badanie wykazuje dokanałowe uwypuklenie tarczy międzykręgowych C4/C5 i C5/C5 z niewielkim zmniejszeniem przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego. Rdzeń kręgowy w badanym odcinku jest prawidłowy. Lordoza szyjna uległa spłyceniu.

Byłam z wynikiem u ortopedy powiedził, że sa to zmiany zwyrodnieniowe. Zapisał mi skierowanie do poradni leczenia bólu. Wróciłam do pracy, termin oczekiwania na wizyte około pół roku. Bólu nie odczuwałam i zrezygnowałam z wizyty. W 2010 r. poraz kolejny miałam wypadek, czołowe zderzenie z tirem. Miałam skręcony staw skokowy, skręcenie szyi oraz ogólne obrażenia ciała. Przez około 2 tyg miałam kołnierz. odczuwałam bardzo uciążliwy ból szyi. Mineły dwa lata i ból powracał najczesciej rano i towarzyszył mu ból głowy. lekarz twierdził ze to normalne po takim wypadku. Zdarzało sie średnio to raz na miesiąc. Ale od kilku dni sie pogorszyło od tygodnia budze sie z bólem szyi i głowy, towarzysza mi mdłości i uczucie jakbym nie miała siły utrzymać swojej głowy. Leki pomagaja tylko na chwile. Bardzo boje sie leczenia operacyjnego. za 3 tyg. mam konsultacje z bardzo dobrym lekarzem, ale do tego czasu oszaleje.

ANNA 2012-08-04, 12:14

To mogą być objawy niestabilności więzadłowej kręgów szyjnych. Do rozważenia noszenie kołnierza Schantza. W razie wątpliwości można jeszcze skonsultować się z neurologiem celem wykluczenia przyczyn neurologicznych, jeśli doszło do urazu głowy.

neuron 2012-08-08, 12:57