Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból stawów przy przepuklinie szyjnej

Ból stawów przy przepuklinie szyjnej

Witam. Pisałem ostatnio prośbę o z opiniowanie mojego badania

Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej.
Obniżenie wysokości krążka m-k C5/6.
Dyskretne obniżenie intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych krążków m-k C5/6 i C6/7 przemawiające za procesem ich dehydratacji.
W segm. C5/6: tylna pośrodkowo-dwuboczna wypuklina krążka m-k modelująca worek oponowy. Drobne osteofity na sąsiadujacych tylnych krawędziach trzonów C5 i C6.
W segm. C6/7: Tylna pośrodkowa - i nieznacznie prawoboczna przepuklina krążka m-k uciskająca na worek oponowy.
Zaostrzenie tylnych krawędzi trzonów.
W trzonie Th3 ognisko 10,5 x 7 mm, hiperintensywne w obrazach T2 i T1-zależnych bez cech całkowitego wytłumienia w sekwencji SPAIR- obraz sugeruje naczyniaka. Podejrzenie niewielkich tylnych wypuklin krążków m-k Th1/2 i Th3/4. Innych zmian w wykonywanych badaniu MR odcinka szyjnego kręgosłupa nie stwierdzam. Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału.

Dostałem odpowiedź: Wskazana jest w Pana przypadku rehabilitacja. Nie opisano tu ewidentnego ucisku na struktury nerwowe.

Witam! Odbyłem już rehabilitacje i mój stan się pogorszył, a nie poprawił. Co mam dalej robić ?

Marek 2012-06-20, 16:58

Wszystko zależy od przebiegu rehabilitacji. Jeśli występuje istotne pogorszenie najpewniej będzie trzeba powtórzyć MR. Na podstawie opisanego powyżej wyniku nie kwalifikuje się Pan do operacji. Oczywiście objawy kliniczne są decydujące.

neuron 2012-06-20, 18:45