Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból stawów i calego kręgosłupa

Ból stawów i calego kręgosłupa

Witam, Mam 41 lat odczuwam dolegliwości bólowe w każdym odcinku kręgosłupa. W każdym odcinku kręgosłupa i kolanach w zdjęciach RTG wychodzą zmiany zwyrodnieniowe. Odczuwam dolegliwości bólowe w nocy i w dzień, trudność sprawia mi chodzenie i spanie. Odczuwam silny ból głowy, drętwieją mi ręce, ból promieniuje wszędzie. Jestem już po wymianie stawu biodrowego, mam wszczepioną endoprotezę. Wszyscy lekarze rozkładają ręce, mówią, że to choroba 70-latków, nie jestem po żadnym urazie, ani po wypadku. Z zawodu jestem traktorzystą i codzienna praca jest dla mnie trudna. Proszę o porady co mam zrobić, a oto mój najnowszy wynik RM odcinka szyjnego :
Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej.
Obniżenie wysokości krążka m-k C5/6.
Dyskretne obniżenie intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych krążków m-k C5/6 i C6/7 przemawiające za procesem ich dehydratacji.
W segm. C5/6: tylna pośrodkowo-dwuboczna wypuklina krążka m-k modelująca worek oponowy. Drobne osteofity na sąsiadujacych tylnych krawędziach trzonów C5 i C6.
W segm. C6/7: Tylna pośrodkowa - i nieznacznie prawoboczna przepuklina krążka m-k uciskająca na worek oponowy.
Zaostrzenie tylnych krawędzi trzonów.
W trzonie Th3 ognisko 10,5 x 7 mm, hiperintensywne w obrazach T2 i T1-zależnych bez cech całkowitego wytłumienia w sekwencji SPAIR- obraz sugeruje naczyniaka. Podejrzenie niewielkich tylnych wypuklin krążków m-k Th1/2 i Th3/4. Innych zmian w wykonywanych badaniu MR odcinka szyjnego kręgosłupa nie stwierdzam. Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału.

Marek 2012-05-10, 09:08

Należy udać się przede wszystkim na rehabilitację i rozważyć ewentualną konsultację z reumatologiem pod kątem chorób stawów.

neuron 2012-05-10, 19:47