Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból scentralizowany z prawej lub lewej strony kręgosłupa w części krzyżowej w jednym miejscu

Ból scentralizowany z prawej lub lewej strony kręgosłupa w części krzyżowej w jednym miejscu

Witam mam pytanie od trzech lat borykam sie z schorzeniem kregosłupa w ledzwiowej czesci bol zcentralizowany jest w czesci krzyzowej nie promieniuje do zadnej z nog boli tylko w jednym miejscu z prawej strony kregosłupa lub lewej trzy lata temu miałem rehabilitacje miałem tez rezonans magnetyczny jego opis brzmi tak

Badanie wykonano jednofazowo w sekwencjach SE T1-sag. i ax oraz TSE t2 sag i ax

obniżenie sygnału w obrazach t2 zależnych krążków międzykręgowych L4-S1 zmiany dehydratacyjne Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L4-L5 zmiany degeneracyjne krążka .Na poziomie L4-L5 widoczna pośrodkowa przepuklina jadra miażdżystego (7mm) uciskająca przednią ścianę worka oponowego
Na poziomie L5-S1 widoczna pośrodkowa wypuklina krążka międzykręgowego bez cech modelowania struktur nerwowych
Osteofitoza przednich i bocznych krawędzi trzonów
Po za tym obraz MR kręgosłupa lędzwiowo Krzyżowego bez zmian ogniskowych

i po łacinie Prolapsus nuclei pulposi L4-L5 Medalis.Protrusio disci intervertrbralis L5-S1 medialis Spondylosis lumbalis


od pół roku trenuje sztuki walki dodam że jestem młodą osobą aktywna fizycznie po rehabilitacji ból znikną czasami coś tam pobolewało ale tak delikatnie z kolei od jakichś 2 mcy ból się nasila i wygląda to tak ze teraz od tygodnia cały czas boli mnie tył pleców i nie mogę się schylać przy na treningu wszystko jest w porzadku mogę się rozciągać po treningu gdy mięśnie się *schłodzą* ponownie odczuwam ból proszę o pomoc co mam dalej robić bo mój lekarz twierdzi ze powinienem jak on to powiedział na rentę iść i już nic nie robic nie dzwigac nie trenowac a ja nie chce jestem mlody i chce pracowac trenowac normalnie zyc bardzo prosze o poradę co powineinem zrobić dziekuje

Damian 2011-09-18, 22:40

Zmiany są liczne, ale nie kwalifikują się jeszcze do operacji. W Pana przypadku ważne jest codzienne wykonywanie odpowiednich zestawów ćwiczeń, powtórzenie rehabilitacji.

neuron 2011-11-04, 18:46