Forum neurologiczne » Bóle głowy » Ból potylicy po lewej stronie, najczęściej podczas wysiłku

Ból potylicy po lewej stronie, najczęściej podczas wysiłku

Witam!

Mam problem i szykuję się powoli, by wybrać się do lekarza. Otóż od dłuższego czasu mam problem z bólami głowy (Potylica, po lewej stronie, tak jakby pod tym *ścięgnem* czy co tam z tyłu głowy jest).

Jest to ból pulsujący, bardzo silny, często promieniujący na skronie, a czasami również na czubek głowy. Taka silna, bolesna, pulsująca fala gorąca. Wydaje mi się, że jest to coś związanego z ciśnieniem, gdyż *zgrywa* mi się z tętnem. Ból jest nie do zniesienia, zwykłe apapy nie pomagają, najczęściej muszę sięgac po ketonal i to w kilku sztukach. Często jednak trwa on (ból) kilka-kilkanaście minut.

Najczęściej ból pojawia się podczas wysiłku lub chwilę PO wysiłku, chociaż nie jest to reguła. Czasami mogę pobiegać lub ponosić ciężkie rzeczy i nic mi nie jest, a czasami po prostu siedzę przy komputerze i nagle pojawia się ból. Czasami nawet budzę się z bólem, który po jakimś czasie sam przechodzi.

Ostatni objaw był tym, który zdecydował, że o tym tutaj piszę: Podczas stosunku, po pewnym czasie poczułem, jakby pod tym lewym *ścięgnem* pęknęła mi jakaś żyłka, niemal to *usłyszałem*. Momentalnie poczułem silny, rwący ból. Zaczynam się zdrowo o siebie bać, wiec proszę o pomoc.

Dodam tylko że mam 24 lata. Palę około 15-20 papierosów dziennie i piję bardzo rzadko i w małych ilościach. Często i długo przesiaduję przed komputerem. (Praca, gry)

Pozdrawiam serdecznie!

Arkadiusz 2012-10-03, 02:01