Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból po stronie prawej w okolicy korzonków promieniujący przez pośladek i udo

Ból po stronie prawej w okolicy korzonków promieniujący przez pośladek i udo

Witam Sedecznie,
Mam 44 lata i wynik badania MR, byłam u neurologa ale nie do końca zrozumiałam co tak naprawdę mi jest na dzień dzisiejszy jestem leczona zachowawczo i dobrze, ale ból nadal nie przechodzi. Z badania wynika MR: Wyciągniecia wałowate i dziobiaste krawędzi przednich i tylnych trzonów lędzwiowych zwłaszcza na poz.L3-S1. Drobne guzki Schmorola w zakresie blaszek granicznych trzonów L1-L3. Na poz.L1/L2 widoczne wyciągnięcia krawędzi tylno-bocznych trzonów po str. prawej ograniczające swiatło zachyłaka bocznego z modelowaniem worka oponowego. Na poziomach L4-L5 i L5/S1 widoczne pośrodkowe wypukliny tarcz międzykręgowych wypuklająca się na głębokość max 4,5 mm w obręb światła kanału kręgowego modelujące nieco przednią powierzchnię woka oponowego i przlegające do korzeni nerwów rdzeniowych zwłaszcza L5 obustronnie. wnioski:prptr.n.pulp.L4/L5 et L5-S1 mediales. Spondylosis lumbalis.

Mogłabym poprosić o interpretację tego wyniku badań?
wskazówki i rady.
Pozdrawiam i czekam

Dorota 2012-07-11, 20:22

Nie opisano ucisku na korzenie nerwowe. Opisano za to zmiany zwyrodnieniowe (kostne) ale także zniszczenie dysków międzykręgowych. W razie osłabienia stopy, pogorszenia czucia czy zaburzeń zwieraczy najlepiej kontaktować się z neurochirurgiem.

neuron 2012-07-11, 20:27