Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból po operacji kręgozmyku

Ból po operacji kręgozmyku

Witam ! 2007 roku byłam operowana z powodu kręgozmyku nadal obecnie odczuwam ból w ok lędźwi i promieniuje od pośladka po całą lewą nogę ,noga jest jakby bardziej słabsza .Neurolog stwierdziła po operacji ,ze mam uszkodzony nerw strzałkowy.Obecnie mam nowe wyniki MR proszę mi odpowiedzieć co dalej? Moja neurolog twierdzi ,że mam uszkodzone tylko kości i mam się leczyć ortopedycznie .
MR
Badanie MR odc krzyż -lędźwiowego wykazuje lewostronną
skoliozę,kręgozmyk L5-S1(ok 9mm)oraz wielopoziomowe zmiany
zwyrodnieniowe trzonów kręgowych w postaci zaostrzeń i niewielkich
osteofitów na krawędziach trzonów. Intensywność sygnału z krążka
międzykręgowego na poziomie L5-S1 nieprawidłowa,co świadczy o zmianach
degeneratywnych w nim.Kręgozmykowi towarzyszy niewielkie
,centralne,podwięzadłowe wypadnięcie jądra miażdżystego bez ucisku
worka oponowego i bez ucisku korzeni.Stan po zabiegu operacyjnym ze
stabilizacją i założeniem instrumentarium met do nasad łuków trzonów
L4-S1 .Instrumentalium wydaje się być założone prawidłowo.Istotnych
ucisków worka oponowego i objawów wypadnięcia jm poza szparą
międzykręgową L5-S1 badanie nie wykazało.Stożek rdzeniowy i włókna
ogona końskiego prawidłowe.

Małgosia 2011-11-07, 10:11

Neurolog najpewniej ma racje. Występują zmiany zwyrodnieniowe, ale bez ucisku struktur nerwowych. Owe zmiany zwyrodnieniowe tj. osteofity mogą powodować dolegliwości bólowe, a do tego skolioza. Warto skonsultować się jeszcze z ortopedą.

neuron 2011-11-08, 09:36

Wczoraj byłam ponownie u neurolog .Nic ciekawego się nie dowiedziałam odnośnie wyniku Mr ,ale pani doktor stwierdziła ,że mam rwę kulszową lewostronną , powtórne przesunięcie kręgu ,ponieważ po operacji miałam 6 mm ,a obecnie jest 9 mm,choć mam stabilizację transpe. Dostałam skierowanie do neurochirurga ,a do ortopedy powiedziała ,że już mam nie iść? Nic już z tego wszystkiego nie rozumiem.Mam brać poltram cambo i tolperis na razie. Wobec czego mam pytanie czy mogę się spodziewać ponownie operacji? skoro mam ciągły ból lędźwi i kd lewej aż do stopy ,nie mogę iść na piętach i palcach oraz mam problem z utrzymaniem moczu.

Małgosia 2011-11-08, 16:44

Witam,
Jestem 17 dni po operacji kręgozmyku l5-s1 (laminektomia i stabilizacja na 4 śrubach), wróciło czucie w lewej nodze, zniknął promieniujący ból w pośladkach ale odczuwamy szereg innych niepokojących objawów. W miejscu stabilizacji ucisk i rozpieranie, kłucia w tej samej okolicy, tępy , pulsujący ból odcinka lędźwiowego. Sporo leże, trochę chodzę, siedzę ok. pół godziny dziennie podczas posiłków. Niepokoje mnie te objawy, a kontrolę mam dopiero w połowie listopada. Czy to, co odczuwam mieści się w normie po takiej operacji? Bardzo proszę o pomoc.

Aga 2013-10-26, 09:46