Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból po mikrodyscektomii

Ból po mikrodyscektomii

Witam,
Piszę na faorum ponieważ niepokoi mnie utrzymujący się bół po mikrodyscektomii L5S1.
OD sierpnia zmagałam się z silnym bólem i rwą kulszową spowodowanom dyskopatia L5S1 . Neurochirurdzy po obejrzeniu wyniku rezonansu stwierdzili że tylko zabieg może pomóc. Bardzo się wahałam i długo zastanawiałam się czy może jednak rehabilitacja pomoże. Zdecydowała sie jednak na zabieg. Odbył się od tydzien temu tj. 17.12.13. Lekarz przed operacją powiedział że objawy rwy kulszowej powinny usąpic odrazu po zabiegu. PO zabiegu wybudziłam sie i gdy przewróciłam się na bok poczułam bóle w kończynie ... strasznie sie wystraszyłam, ale lekarz uspokoił że to możę się zdażać ale po tygodniu ból powinien ustapic. NIE USTĄPIŁ. dalej mam silny ból w pośladku promienujący do łydki. Nie jest on ciągły ale nasila się przy zmianach pozycji , ustaje zazwyczaj w leżeniu na brzuchu. bardzo boli pośladek, zastanawiam się czy to jest normalne czy może powinnam konsultować się z lekarzem. Proszę o odpowiedź jak to było u was...

Milena 2013-12-25, 21:10

Witam. Zmagam się z podobnym przypadkiem i również nie moge uzyskać odpowiedzi. Ja zabieg operacyjny na odcinku L4-L5 przeszłam 15 października i do 2 miesięcy po operacji wszystko było w porządku. Jakieś 2 tyg temu znów odczuwam ból w pośladku i tym razem jestem przerażona, bo nawet nie możliwe żeby przepuklina w tak krótkim czasie mogłaby się cofnąć. Moja rwa ustąpiła zaraz po operacji, ale częściowy niedowład ustąpił po rehabilitacji ( po ćwiczeniach w domu). Po kontroli lekarz stwierdził że moge wykonywać już wszystkie czynności więc się nie oszczędzałam i widocznie przesiliłam tą lewą nogę. Najbardziej boli przy przekręcaniu się na pok podczas leżenia i podnoszenia nogi do góry podczas ćwiczeń. Czy masz podobnie? Szczerze, po tym co przeszłam nawet nie mam ochoty nawet na widok lekarzy.. pozdrawiam

Lidia 2013-12-27, 10:21

Ja nie miałam niedowładów a siłę mięśniową miałam osłabioną już przed wystapieniem dyskopatii, więc tu problemów nie ma. Objawy rwy ... własnie tu pojawia sie problem bo nie potrafię porównać obecnego bólu od tego jaki był przed zabiegiem. Teraz bardzo często boli mnie pośladek taki dziwny prąd trawający dosłownie sekunde łapie mnie czasami. Dużo gorzej jest w nocy kiedy chce przewrócic sie na bok. Co do całej kończyny odczowam że jest podrażniowa, kazdy dotyk czy masaż o wiele gorzej odczówam na nodze prawej( chorej).Czasami też pojawia się prmieniowanie do ścięgna achillesa. Poprawa jest bardzo duża w tym jak chodzę, prosto nie kuleje i nie boli. Mnie bardzo nie pokoi to że lekarz mówił że objawy ustapią a jakoś nie widzę poprawy.

milena 2013-12-27, 11:29

Ja miałam osłabiony lewy duży palec, a po operacji *mrówki* w całej kończynie, które po jakimś czasie ustąpiły. U Ciebie jest stosunkowo krótki czas po operacji więc dojedziesz na pewno do siebie a mnie martwi ten ból po dwóch miesiącach, też w lewym pośladku i dodatkowo w pachwinie (albo w biodrze czasem).
Na to badanie za długo się czeka, a prywatnie jest zbyt drogie. Podejrzewam że zbytnio przesiliłam tę nogę. A z jakiego regionu Polski jesteś?

Lidia 2013-12-27, 11:38

Ja bym proponowała zrobic kontrolny rezonans , dla pewności:)
Obecnie studiuje w opolu i tam miałam operacje

milena 2013-12-27, 12:00

A ja studiuje w rzeszowie a operacje miałam w mielcu. No to cóż, życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)

L 2013-12-27, 12:06