Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból po lewej stronie klatki piersiowej przy wyrównaniu lordozy szyjnej

Ból po lewej stronie klatki piersiowej przy wyrównaniu lordozy szyjnej

Witam.Mam 24 lata jakieś 4 miesiące temu przeziębiłam się i zaczęło mnie boleć z lewej strony klatki piersiowej takim pasem jakby od brody pod pierś. Dostałam 2 antybiotyki choroba minęła ,ale ból niestety nie.Potem zaczął się rozprzestrzeniać i nasilać przechodzić na prawą stronę.Postanowiłam zbadać serce ,wszystko wyszło ok to było echo serca,zbadałam też piersi tez wszystko ok.Zrobiono mi zdjęcie klatki piersiowej ponoć nic na nim nie widać poza tym ,że mam skoliozę już od dziecka.Zrobiono mi też badanie odcinka piersiowego kręgosłupa i szyjnego gdzie na opisie było napisane wyrównanie lordozy szyjnej skierowano mnie na dział rehabilitacji na którą właśnie czekam jakieś prądy plus gimnastyka.Hmm przyjmowałam leki przeciwzapalne które niestety nie przyniosły żadnych efektów plus codzienny masaż pleców ,maści rozgrzewające co przynosi chwilową ulgę.W tym momencie ból jest już tak silny ze spędzam czas w domu nie pracuję staram się ograniczać stres.Boli mnie klatka kręgosłup wszystko umiejscowione jakby między łopatkami,ból żeber,karku,szyi głowy żuchwy+przeskakujący staw żuchwowo skroniowy ,ból dłoni ,ramion,kolan,stóp ten akurat nie jest ciagle ,ale codzienny najmniej cierpie w nocy i w pozycji leżącej czuję się jakbym miala wszystko ponaciągane ,posinione ,połamane nie potrafię tego określić w precyzyjny sposób.Przy tym ciągle pobolewa mnie gardło i pokasłuję.Moje wyniki z ostatnich dni:bolerioza:igk ujemny poniżej 5,0,igm dodatni 24,9AU/ml,Kwas moczowy5,90norma{2,40-5,70}, CRP ultraczułe7,70 norma{*5},ASO 300 (wynik prawidlowy ponizej 200) próba z lateksem R ujemna,odczyn Waalera Rosego poniżej1:20ujemny.OB spadło z 18 na 10.Bardzo proszę o jaką kolwiek poradę co mogę jeszcze zrobić nie wiem nawet czy udać się na ta rehabilitacje gdyż ten ból nie pozwala mi wykonywać wielu ruchów.Napewno wybiorę się do reumatologa i neurologa nie wiem co myśleć o tych wynikach i o tym ze ból teraz wychodzi od kręgosłupa.

Lila 2011-03-22, 16:25

Bardzo dobrze, że pomyślała Pani o reumatologu. Do neurologa na razie nie ma potrzeby się udawać. Prawdopodobnie to choroba układowa toteż wyniki badań mogą być zafałszowane. Obecność przeciwciał IgM świadczy o świeżym zakażeniu boreliozą. Także podwyższone ASO należy wyjaśnić (przebyta angina?).

neuron 2011-03-22, 23:35

Tak dokładnie to była angina ,bardzo często mnie dopada ,być może to z powodu 3 migdałka ,który podobno mam.Czyli te wyniki świadczą o tym ,że mogę mieć boleriozę?Tylko nie wiem skąd ja mogłam ją nabyć w środku zimy.I dziwnym też dla mnie jest ze pozycja leżąca przynosi ulge może nałożyły się na to jakieś 2 dolegliwości.

Chciałam jeszcze dodać ,że czasami odczuwam swędzenie pod skórą i lekkie zawroty głowy zdarza się też przyśpieszona akcja serca.

Jeśli chodzi o tą anginę teraz takowej nie przechodziłam ,ale od anginy się zaczęło można powiedzieć w tym momencie ciężko mi powiedzieć czy chorowałam przez okres tych 4 miesięcy bo ciągle czuję się jak chora.

Lila 2011-03-23, 09:44