Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból pleców przy skrzywieniu bocznym kręgosłupa lędźwiowego

Ból pleców przy skrzywieniu bocznym kręgosłupa lędźwiowego

Od około roku bardzo bolą mnie plecy, do tego stopnia, że nie mogę normalnie funkcjonować bez leków przeciwbólowych. Chodziłem już na zabiegi, masaże, ale to pomaga na krótką metę. RTG kręgosłupa wykazało skrzywienie boczne lędźwiowego odcinka kręgosłupa z rotacją oraz pogłębienie lordozy lędźwiowej. Co to tak dokładnie jest? W jaki sposób leczy się taką chorobę? Czy wynik badania tłumaczy ból, który odczuwam czy też może być jakaś inna jego przyczyna?














Jol 2011-04-23, 08:44

Lordoza jest fizjologicznym wygięciem kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym łukowato ku przodowi, w tym przypadku jest ona nadmierna, pogłębiona nieprawidłowo, co zaburza prawidłowy układ kręgów. Jeśli chodzi o ćwiczenia, najlepiej udać się na rehabilitację ruchową. Po zakończonej rehabilitacji należy niektóre ćwiczenia wykonywać samemu w domu, CODZIENNIE. Inaczej rehabilitacja potrzebna będzie 2 razy w roku, a z tym może być kłopot. Hamuje po postęp zmian w kręgosłupie i wpływa na przyjmowanie prawidłowej postawy co zmniejsza dolegliwości bólowe.

neuron 2011-04-23, 09:55