Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból pleców podczas stania

Ból pleców podczas stania

Dzień dobry!
Mam 30 lat. Odkąd pamiętam bolą mnie plecy. Co mnie szczególnie niepokoi, plecy (odcinek lędźwiowy) bolą mnie podczas stania, chodzenia, leżenia na brzuchu, słowem: w pozycji wyprostowanej. Już po kilku minutach pojawia się dyskomfort w części lędźwiowej (zwłaszcza w jednym punkcie), po 30 minutach ból staje się coraz silniejszy, rozlewa się na większą okolicę, a z czasem (mam wrażenie) zaczyna boleć mnie również dolna część brzucha. Ulgę przynosi pochylenie się/kucnięcie (przy czym chcę zaznaczyć, że jest to ulga, ale bolesna, nie wiem, jak to opisać, ale czuję, jak rozciągają mi się ścięgna, więzadła, mięśnie?). Im dłużej przebywam w pozycji stojącej, tym dłużej dochodzę do siebie. Niepokoi mnie to, że ten ból towarzyszy mi od zawsze, już od dziecka miałam problem z bólem, chociażby podczas różnych apeli szkolnych.
Bardzo proszę o pomoc, dotychczasowy lekarz nie potrafił wyjaśnić mi źródeł tego bólu. Tymczasem ból naprawdę uprzykrza mi życie, zdeterminował wybór zawodu (nie dam rady długo stać, więc nie wybieram zawodów, które tego wymagają), ogranicza możliwości pracy, nie mówiąc już o przyjemności, np. z podróżowania.
RTG kręgosłupa w 2010 roku wykazało drobne skrzywienie w odcinku L-S, czy to skrzywienie może powodować takie bóle? W 2013 roku RTG: szpara między trzonami kręgów L5-S1 nieco węższa, w 2014- znaczne zagęszczenie struktury kostnej. Dodam, że kilka lat temu miałam epizod rwy kulszowej, lekarze głównie na to zwracają uwagę, a gdy tłumaczę im, że boli mnie od zawsze, nie potrafią znaleźć przyczyny. Tymczasem sama nie uważam, by ból po 15 minutach stania był normalny, proszę o pomoc.

Agnieszka 2015-06-16, 18:20

Od dłuższego czasu bolały mnie plecy, ale liczne obowiązki nie pozwalały mi wybrać się do lekarza. Na szczęście trafiłam na portal Znamtenbol.pl, który w szybki sposób zdiagnozował mój problem. To co wyróżnia go z pośród innych serwisów to anonimowość, błyskawiczność i przede wszystkim - skuteczność. Dzięki niemu dostałam adresy najbliższych placówek do których mogę się udać, by otrzymać dalszą pomoc. Pozwoliło mi to zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Miranda 2015-09-21, 11:38