Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból pleców i bioder przy skoliozie i pogłębieniu lordozy lędźwiowej

Ból pleców i bioder przy skoliozie i pogłębieniu lordozy lędźwiowej

Wynik badania radio0logicznego z dnia 18-06-2009 roku.

Th12 przejściowy. Lewostronna skolioza L z rotacją dookoła osi długiej. Krawędzie trzonów zaostrzone. Obniżony krążek międzykręgowy L5-S1, kompresyjnie złamany trzon L3cx bez przebudowy

Wynik badania rezonansu magnetycznego z dnia 16-12-2009 roku

Trzony kręgów Th8 i Th9 o obniżonej wysokości ze złamaniem blaszek granicznych. Obraz może odpowiadać przebytym złamaniom. Niewielkie załamanie osi kręgosłupa na tej wysokości. Trzon kręgu L1o obniżonej wysokości z złamaniem blaszek granicznych. Obraz odpowiada przebytemu złamaniu. W trzonie kręgu L3 guzek Schmorla. drobne centralne wypukliny L1/L2, L2/L3 i L4/L5 bez zwężenia kanału kręgowego.

Wynik badania radio0logicznego z dnia 26-05-2011 roku.

Kręgosłup lędźwiowy jest skrzywiony lewobocznie. Lordoza lędźwiowa jest znacznie pogłębiona. Lumbalizacja kręgu S1. Trzony kręgów L2 i L3 są klinowato gł. ku przodowi zniekształcone ze zwężeniami krążków m-kręgowych L1-L2 i L3-L4. Ponadto na poziomie segmentu L2-L3 stwierdza się niewielkie przemieszczenie ku tyłowi trzonu kręgu L2 o około 8 mm. Krążek m-kręgowy L5-S1 jest również przewężony. Zmiany osteofityczne krawędzi trzonów kręgów lędźwiowych. Lewopochylenie miednicy. Stawy krzyżowo-biodrowe nie są zwężone z nieznacznym odczynem zagęszczenia w częściach przystawowych. Szpary stawów biodrowych nie są zwężone, powierzchnie stawowe gładkie.


Od dłuższego już czasu odczuwam bóle w okolicach bioder i kręgosłupa.
Co powinienem zrobić, by ocalić mój kręgosłup?, bo co badanie mam gorsze wyniki, a leczenie mojego kręgosłupa środkami przeciwbólowymi i rozkurczowymi nie daje efektów.

Stefan 2011-06-18, 22:38