Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból odcinka szyjnego przy pogłębionej lordozie i umiarkowanych zwyrodnieniach

Ból odcinka szyjnego przy pogłębionej lordozie i umiarkowanych zwyrodnieniach

Mam 19 lat, od kilku tygodniu utrzymuje mi się ból kręgosłupa w odcinku szyjnym.
nawiększy ból jest rano, gdy wstaję. nim rozpocznę dzień musze wykonać gimnastykę, by móc w ogóle ruszać szyją- ból częściowo wtedy ustępuje.

zgłosiłam się do lekarza, który zalecił wykonanie prześwietlenia. z opisu wynika że mam pogłębioną lordozę oraz umiarkowane zmiany zwyrodnieniowe.

lekarz zalecił ćwiczenia, leki przeciwbólowe jednak to nic nie daje choć stosuję już to dłuższy czas. kolejny lekarz zalecił to samo. łącznie byłam u trzech.

czy mam poważne powody do niepokoju? czasem ból jest nie do zniesienia, wątpie już w to żeby jakiś lekarz podał skuteczny sbosób na to schorzenie....

Lena 2011-04-15, 19:55

Ból wynika najpewniej ze wzmożonego napięcia mięśniowego, do których doszło w wyniku zmian zwyrodnieniowych. Należy udać się na rehabilitację, skierowanie uzyskać można od lekarza rodzinnego po uprzednim przedstawieniu dotąd wykonanych wyników badań. Lekarze mają rację, ale samo leczenie przeciwbólowe nie jest wystarczające.

neuron 2011-04-15, 22:20