Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból odcinka piersiowego, uczucie gorąca w okolicach opatki i karku

Ból odcinka piersiowego, uczucie gorąca w okolicach opatki i karku

Witam,
mam 44 lata. Odkąd pamiętam zawsze miałam lekkie bóle placów, uczucie gorąca w okolicach łopatki, karku, które po niedługim czasie mijały.
7 lat temu stwierdzono u mnie skoliozę lewoboczną górnego odcinka piersiowego z rotacją trzonów kręgowych. Od tamtej pory(ani nigdy przedtem) nic z tym nie robiłam. W ostatnim czasie ból się nasilił. Boli mnie bardzo często. Najmniejszy ból lub w ogóle jego brak odczuwam w pozycji leżącej.
Nadmienię, iż ostatnie 2 lata spędzałam bardzo często w pozycji siedzącej. Nawet do 10 godzin dziennie. I ogólnie mam bardzo mało ruchu.
Wiem, że w najbliższym czasie muszę udać się na rtg kręgosłupa, ale chciałam zapytać, czy moja dolegliwość z którą przez te 7 lat nic nie robiłam, mogła teraz dać takie bóle pleców na odcinku piersiowym?

Tak poza tym 2 lata temu robiłam prześwietlenie klatki piersiowej. Wszystko było w porządku. Nie mam kaszlu, ani innych objawów sugerujących, że coś złego dzieje się z płucami. Tylko ten ból tak między łopatkami.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Monika 2012-01-31, 17:25

Samo rtg klatki piersiowej ocenia układ oddechowy, głównie, a nie kręgosłup. Także należy wykonać jeszcze oddzielnie to badanie. Najlepiej jeszcze przed udaniem się do ortopedy.

neuron 2012-02-20, 20:52

Nie bardzo zrozumiałam. Mam przed wizytą u ortopedy wykonać rtg kręgosłupa czy rtg klatki piersiowej?

Monika 2012-03-11, 20:40