Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból nogi po uszkodzeniu łękotki przy łagodnych zwyrodnieniach kręgosłupa

Ból nogi po uszkodzeniu łękotki przy łagodnych zwyrodnieniach kręgosłupa

Witam

dzis otrzymalam wynik mri mojego kregoslupa
wstepnie opisze skad sie pojawily problemy, dzis nie rozstaje sie z bolem i powoli brakuje mi na to juz sil
mialam poltora roku temu wypadek i uszkodzilam dosc mocno lekotke, na operacje czekalam rok i w tym czasie dos krzywo chodzilam i wlasnie jakies pol roku po wypadku bol stal sie moim wiernym kolega
dzis otrzymalam wynik rezonansu
nie wiem czy lepiej zebym to napisala w oryginaleb, czy tak jak to mi google translator przelozyl, zdecyduje sie na na druga opcje


stwierdzono łagodna chorobe wielopoziomowego zwyrodnienia z jakimis punktami z depresja płyty montażowej i łagodne odwodnienie płyty. obraz kręgosłupa lędźwiowego dostosowany, choć jest łagodna utrata normalnej lordozy lędźwiowej. żadnych istotnych wybrzuszen dysku lub występow świadczy ze nie ma zwężenia kanału lub kompromisu ogona końskiego. Stożek zwraca normalny sygnał.

tak to wyglada moze niekoniecznie bardzo gramatycznie

moje pytanie jest takie, co z tym zrobic i gdzie szukac przyczyny, bo w sumie jedyne co mi zaproponowano to cwiczenia i to we wlasnym zakresie i leki przeciwbolowe a te przyjmuje juz prawie bez przerw od sierpnia

martwi mnie tez to ze inne stawy sa bolace, wiec moze przyczyny trzeba szukac gdzes indziej
jesli tak to gdzie
robiac operacje stwierdzono poczatki artretyzmu, ostatnio zaatakowal mnie bol w lokciu i kilku innych stawach
mam tez kilka innych objawow
niskie cisnienie, chroniczne zmeczenie, pocenie sie w nocy i co odkrylam bardzo przypadkowo zupelnie niedawno, niska temp ciala, rano doslownie na poziomie 34 stopni a w ciagu dnia niewiele powyzej 35
bede wdzieczna za kazda podpowiedz, mieszkam za granica i troszke mi trudno tu wywalczyc zeby sie mna ktos z glowa zajal
pozdrawiam i zycze powodzenia i z gory naprawde bardzo dziekuje

nie wykazano neutralny kompresji

malgorzata 2010-05-04, 14:04

Z tego enigmatycznego opisu nie wynika nic bardzo złego ( o ile go zrozumiałem). Bardzo prawdopodobne że objawy są spowodowane złym ustawieniem kręgosłupa w związku z bólem kolana. Inne objawy mogą świadczyć jednak o zapaleniu stanów, dlatego warto zrobić odpowiednie badania krwi oraz zdjęcia stawów : krzyżowo-biodrowych, dłoni stóp.

Tomoo 2010-05-13, 18:45