Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból nogi po operacji mikrodiscektomi L4-L5 i L5-LS

Ból nogi po operacji mikrodiscektomi L4-L5 i L5-LS

Witam, jestem 5 miesięcy po mikrodiscektomi L4-L5 i L5-LS . Ból nogi po operacji nadal nie ustąpił. Proszę o interpretację wyników badań po operacyjnych mr : Stan po operacji dyskopatii L4-L5. Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych L45-L5 i L5-LS pod postacią obnizenia wysokosci i sygnału w obrazach T2-zależnych. Na poziomnie L4-L5 centralnie-lewoboczna przepuklina resztkowa krążka międzykręgowego schodzaca nieznacznie w dół wzdłuż tylnej krawędzi trzonu L5 z uciskiem na lewy korzeń L 5. Wokół obrzęknietego korzenia zmiany bliznowate ulegające wzmocnieniu-pooperacyjne. Na poziomie L5-L1 duża szeroko podstawna centralnie-lewoboczna przepuklna zwężająca otwory międzykregowe z przewagą strony lewej.

Edyta 2012-04-13, 19:46

Jak wynika z opisu nie udało się całkowicie usunąć krążka międzykręgowego zmienionego zwyrodnieniowo, jego część nadal uciska na korzeń L5. Stąd brak poprawy. Niestety lokalizacja utrudnia jego pełne usunięcie. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, który Panią operował.

neuron 2012-04-15, 11:57

Dziekuje za odpowiedz,lekarz zalecil jeszcze rechabilitacje,a potem moze reoperacja.Bol nogi i plecow utrudnia mi normalne funkcjonowanie,do tego mam opdajaca stope ,ucisk na pecherz i kiszke stolcowa a po rechabilitacji jest jeszcze gorzej. Jestem na zwolnieniu i bardzo chcila bym wrocic do pracy,pracuje jako magazynier i dzwigam towary,ale bardzo lubie swoja prace. Nie chce kolejnej operacji,po tej nic nie jest lepiej .Czy po przez intensywna rechabilitacje uda mi sie wrocic do dawnej sprawnosci i wrocic do pracy.Prosze o odpowiedz

Edyta 38 lat 2012-04-27, 10:52

W zasadzie po rehabilitacji może nastąpić nieznaczna poprawa. Jednak opadająca stopa, zatrzymanie stolca i moczu może jednak skłaniać ku reopereacji.

neuron 2012-05-01, 10:00

Witam wszystkich miałam operację odcinkaL5 S1(przepuklina) lewostronna 19 maja czyli niebawem będzie miesiąc. Mój problem polega na tym że nie wiem dlaczego,ale od wstania po operacji strasznie mnie bolą nogi obydwie i mrowienie w stopach góra 3 lub 4 godz na nich mogę wystać i muszę się kłaść bo nie wyrabiam, czuję się jak bym na nich już stała z 24 godz,a przed operacją nie miałam żadnych dolegliwości związanych z nogami. Moje pytanie czy ktoś z was tak miał jak ja i czy to jest normalne, czy może to są jakieś powikłania po operacji???

Ania 2012-06-15, 14:41