Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból nóg a mój kręgosłup

Ból nóg a mój kręgosłup

Od pewnego czasu odczuwam silny ból nóg a w stopach mam wrażenie zamarzania.Mój MRI kręgosłupa ;Esowata skolioza th9 i blok kostny kręgosłupaL.Anomalie budowy trzonów w widocznym odcinku kręgosłupaTh.Półokrag tho.9-th 10.Cechy dehydratacji krążków mkL3-S1.Wysokość krążków prawidłowa.Na poziomie L3-L4 niewielkie uwypukleniekrązka międzykręgowego typu bulging z modelowaniem worka oponowego.Na poziomie L4 -L5 centralne uwypuklenie krązka międzykręgowego grubości 3mm z modelowaniem worka oponowego.Zwężenie prawego otworu międzykręgowego.Na poziomie L5-S1 centralne uwypuklenie krążka międzykgowego grubości 4,7 mm.Zmiany wytwórcze wyrostków stawowych i osteofitoza krawędzi tylnych trzonów ze zwężeniemotworów międzykregowych-większym po stronie prawej.Wymiar strzałkowy kanału kręgowego prawidłowy.Intensywnosć sygnału rdzenia kręgowego i stożka prawidłowa.Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych L5 i S1typu Modic II.Obecnie przyjmuję Gabapentin i Sirdulad ale ból nóg nie ustępuje.Proszę o ocenę i ewentualne wskazówki co i jak dalej postępować.Czy moje schorzenie pozwala mi na pracę opiekunki osoby starszej? Obecnie opiekuję się ale ból nóg mnie niepokoi i boję się żeby sobie nie zaszkodzić.

Zdzisława 2016-02-23, 19:55