Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból na środku kręgosłupa piersiowego

Ból na środku kręgosłupa piersiowego

Dzień dobry. Panie doktorze odczuwam ból kręgosupa piersiowego na środku kregosupa piersiowego .Ból odczuwam co dziennie. nie wiem jak sobie z ty poradzić. Przeszłem kilka rehabilitacji masaże prądy ultradzwieki i ćwiczenia co dziennie robie po 15 minut.Leki nie pomagaja non stop mam zmieniane. Co Pan Dr. radzi z moim problemem.A od 2 dni noga lewa zaczeła mi dretwieć, tak jakby prądy.Oto opis rezonansu odcinka piersiowego .

Badanie MR kręgosupa piersiowego.
Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi tzronów kręgowych od Th7 do Th11.Wysokości trzonów kręgowych i przestrzeni międzykręgowych w odcinkuu piersiowym są prawidłowe.Nierówności płytek granicznych sąsiadujących powierzchni trzonów kręgowych Th7 i Th8 oraz dolnej powierzchni trzonów kręgowych od Th8 Do Th11.
Na poziomieTh7-Th8 dyskretnie, prawostronnie uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokości do 1,5mm, bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego i bez ucisku rdzenia piersiowego.
Na poziomieTh8-Th9 Dyskretnie centralno-lewostronne uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokość do 1,5mm, również bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego.
W odcinku Th nie stwierdza się wypadnięć jąder miażdżystych do światła kanału kręgowego ani objawów wewnątrzkanałowej stenozy.
Z odchyleń od normy- w tylnej części trzonu kręgowego Th10 po stronie lewej oraz w nasadzie łuku po stronie lewej obecności nieregularnego kształtu naczyniaka o maksymalnym wymiarze 17-18 mm.
Rdzeń piersiowej i stożek rdzeniowy mają prawidłowy obraz MR.
Wewnątrzkanałowo nie stwierzda się procesu rozrostowego.

I co pan dr sadzi o tym naczyniaku czy on jest duzy i on moze mi dawać takie bóle.

A to jest rezones odc. lędzwiowego,

Badanie Mr kregosupa ledzwiowego-krzyżowego wykonane w sekwenjach T1i T2-zależnych.

Stan po stabilizacji miedzywyrostkowej na poziomie zwężonej,nieregularnej szpary m-k L3-L4.
Znieksztalceniem blaszek granicznych trzonów krgowych przez guzki Schmorla najwieksze na poziomach L3-L4-L5.
Tendencja do przodozmyku trzonu kregowego L5 z niewielka centralna protruzja krażka m-k L5/S1niepowodujaca ucisku struktur wewnatrzkanalowych.
Mała centralna dokanałowa protruzja krążka m-k L3/L4 z odksztalceniem wiezadla podluznego tylnego, bez kompresji korzeniowej.
Poza tym kanal kregowy wolny bez istotnej stenozy.
Stozek rdzeniowy nieucisniety o prawidłowej intensywności sygnalu.

Proszę o radę.
Najgorzej jest z odcinkiem piersiowym.

Wlodek 2011-11-30, 22:23

Sam naczyniak nie powoduje drętwienia w kończynie dolnej. Za to odpowiadają zmiany zwyrodnieniowe na poziomie lędźwiowym. Natomiast naczyniak może powodować pobolewania w odcinku piersiowym. Można skonsultować się z neurochirurgiem odnośnie tych dolegliwości. Można rozważyć leczenie operacyjne.

neuron 2011-12-03, 18:30

Panie doktorze to znaczy że mnie może boleć od naczyniaka czy od zwyrodnien . Czy te zwyrodnienia sa duże że bym co dziennie bóle odczuwał.Bo nie wiem od czego nie boli w odcinku piersiowym.Prosze o radę.

Wlodek 2011-12-03, 23:14

Ból może wynikać z obu tych przyczyn. Rehabilitacja będzie zapobiegac postępowi zmian, a co do naczyniaka powinien wypowiedzieć się neurochirurg.

neuron 2012-01-06, 11:10