Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból na odcinku lędźwiowym

Ból na odcinku lędźwiowym

Wynik:Lędźwiowy odcinek kręgosłupa delikatnie skrzywiony w stronę lewą.
Wysokość trzonów kręgów prawidłowa.
W obrębie trzonu kegu L2 i L3 na ich dolnych i górnych powierzchniach występujš drobne guzki Schmorla.
Osteofity na przedniej górnej krawędzi trzonu kręgu L2 i L5, mniejsze osteofity na krawędziach trzonu kręgu L4.
Niespojenie tylnej części łuku S1.
Obniżona wysokość przestrzeni międzykręgowej L5-S1. tylna krawędz trzonu tego kręgu wraz z krążkiem międzykręgowym wpukla się do kanału kręgowego, graniczy z workiem oponowym, nie powoduje ucisku struktur nerwowych.
Na wysokości L3-L4 i L4-L5 krążki międzykręgowe delikatnie uwypuklone są poza obwód trzonów kręgów (w większym stopniu na poziomie L4-L5), nie powodują ucisku struktur nerwowych, a jedynie zmniejszają rezerwę objętościową kanałów korzeniowych.
Na poziomie L1-L2 i L2-L3 krążki międzykręgowe nie wykazują uchwytnych badaniem TK zmian.
Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w widocznym fragmencie lewego stawu krzyżowo-biodrowego - efekt próżni.
Na poziomie S1 asymetria szerokości korzeni nerwów rdzeniowych - prawdopodobny wariant anatomiczny pod postacią połączenia korzeni nerwowych po stronie lewej.

Wnioski:
Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego L5-S1 z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowej.

Mój lekarz wydał diagnoze i jestem ciekawa czy potwierdzi ktoś inny jego słowa.Fizykoterapia nie pomogła a tabletek już mam dość.Proszę o pomoc

Agaba17 2012-01-04, 13:28

Tak, są to wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe. Wskazana jest rehabilitacja i fizykoterapia, jeśli jeden kurs był niewystarczający należy ponowić rehabilitację.

neuron 2012-01-05, 19:17