Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból mięśni, kości, stawów i węzłów chłonnych

Ból mięśni, kości, stawów i węzłów chłonnych

Witam,
w sierpniu i październiku zeszłego roku miałam dziwne ataki bólowe.Bolały mnie mięśnie nóg (mam wrażenie,że na piszczelach pozbijały się w guzy wielkości mandarynek bolesne przy dotyku,lewa łydka jest trochę zniekształcona przez ten dziwny kształt mięśnia) i rąk przez kilkanaście dni, do tego byłam osłabiona, czułam osłabienie mięśni, nadmiernie się pociłam, miałam podwyższoną temperaturę, czułam wrażliwość skórną.Pani reumatolog powiedziała,że może to być białaczka lub sm.Zrobiono mi takie badania: Mocz ok, Glukoza w surowicy,Kreatynina,Kwas moczowy,Białko całkowite,CRP,Cholesterol,Sód,Potas,Bilirubina,AST,ALT,RF ilościowy,wapń zjonizowany wszystkie są w normie.Morfologia:WBC 7,9,RBC 4,22,HGB 12,5, HCT 37,1%, PLT 359, NEUT % 47,7, LYMPH% 42,6, MONO% 4,5, EO% 2,7, BASO% 0,5, LUC% 2, NRBC% 0, NEUT wart.bzw.3,77, LYMPH wart.bzw.3,37, MONO wart.bzw.0,36, EO wart.bzw. 0,21, BASO wart.bzw. 0,04, LUC wart.bzw.0,16, NRBC wart.bzw. 0, wszystkie mieszczą się w podanych normach poza OB 20.Poza tym miałam również takie badania jak:AST 13,ALT 11,kinaza kreatynowa 36,Dehydrogenaza mleczanowa 187 .CK-MB 1,01,Antygen HBS ujemny, Anty HCV ujemny, Proteinogram,Biał.cał.72,80, Albumina 55,32, Alfa1 3,59, Alfa2 10,39,Beta1 9,29, Beta2 4,89, Gamma 16,52.P/c.p.białkom bogatym w cytrulinę - anty CCP < 0,5 (n.0,00-5,0), Przeciwciała przeciwjądrowe ANA2 nie wykryto, Przeciwciała ANCA nie wykryto,P/ciała Borrelia IgG ,5,0AU/ml IgM - 2,4RU/ml.Chlamydia jutro.EKG ok. Od dwóch tygodni znów mam te straszne bóle mięśni,drętwienia,mrowienie,osłabienie siły kończyn,bóle stawów kości a nawet tak jakby żył które są wtedy bardziej widoczne(pod kolanami i na rękach).Do tego podwyższona temperatura,bóle głowy,uczucie zimna,potliwość,od kilku dni ból gardła i węzłów,wątroby ,nudności,krostki pod językiem, kłucie w brzuchu(ale to być może od leków),brak apetytu,spadek masy ciała,chwilowe bóle stawów i żył. Bóle nasilają się przy chodzeniu, są najmocniejsze w pierwszych dniach,później stopniowo słabną. Nie do końca wiem w jakim kierunku były robione te wszystkie badania,żaden lekarz mi tego nie wyjaśnił,nie wiem co mogło zostać wykluczone i gdzie należy dalej szukać.Czy w opisanych przeze mnie badaniach są badania w kierunku białaczki(bo taka też była stawiana wstępna diagnoza po wywiadzie)?Czy może to być jakaś inna choroba nowotworowa która nie wyszła by w badaniach?W marcu mam rezonans w celu potwierdzenia lub wykluczenia sm,ale moja Pani neurolog twierdzi,że żadnego sm u mnie nie widzi i że to wszystko wina mojego kręgosłupa,od kilku lat mam dyskopatię lędźwiową z uciskiem na nerw rdzeniowy, zmiany są także w odcinku szyjnym.Rozumiem,że od kręgosłupa mogą być bóle kończyn,ale nie wiem od czego ta cała reszta dolegliwości.Nie chcę już biegać po lekarzach bo patrzą na mnie jak na wariatkę ,może rzeczywiście z moją głową jest coś nie tak :)Czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badania? Przepraszam za tak długi wywód i proszę o opinię lub radę.Pozdrawiam

Anka 2012-03-02, 19:34

Badania były wykonywane w kierunku chorób układowych i zakaźnych. W zasadzie wyniki te są małoczytelne. Trudno internetowo udzielać porad w tak skomplikownych sytuacjach. Problemy z kręgosłupem są na pewno przyczyną części dolegliwości, czy wykluczono żylaki kończyn dolnych, miażdżycę naczyń, choroby naczyń? Nie widzę oznaczenia p/ciał kardiolipinowych. Objawy nie wskazują raczej na SM.

neuron 2012-03-03, 23:29

W sierpniu ubiegłego roku miałam robione usg żył nóg które nic nie wykazało.Nie miałam robionych badań w kierunku miażdżycy,choroby naczyń itp.Od kilku dni na moich nogach pojawiło się więcej widocznych żył,do tej pory były głównie pod kolanami i z tyłu na łydkach,teraz są na całych nogach,nawet na udach aż do pachwin.Mam wrażenie,że miejscami skóra się zaczerwieniła.Podobnie jest na rękach,szczególnie od łokci do nadgarstków.Nie wiem już do jakiego lekarza się udać,ale nie wydaje mi się to normalne.Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Anka 2012-03-04, 10:33

Dodam jeszcze,że cały czas pobolewają mnie stawy,łydki i oczywiście kręgosłup.Lewa noga jest jakby trochę ciężka,łydka jest zniekształcona,a cała noga wydaje mi się chudsza.Badania które wcześniej opisałam(z krwi, z moczu) wszystkie mieściły się w wyznaczonych normach po za OB które było nieznacznie podwyższone.Chlamydia wyszła ujemna,yersinia IgA-6,0,IgG-11,0,IgM-6,9 (n.

Anka 2012-03-04, 15:06