Forum neurologiczne » Nerwobóle » Ból lewej połowy twarzy

Ból lewej połowy twarzy

Uprzejmie proszę o pomoc. Mam nieustający ból lewej połowy twarzy, który oceniam jako nerwowy skurcz. Mam wrażenie, że bolą mnie górne i dolne dziąsła, część policzka przy uchu oraz wewnątrz ucha. Leki przeciwbólowe: ibuprom, ketonal, solpadine, nieznacznie i na krótko zmniejszają ból. Zdarza mi się to po raz kolejny. Miesiąc temu miałam identyczne bóle. Dokładnie tego samego obszaru i w tych samych miejscach umiejscowione były ogniska największego bólu. Trwało to ponad tydzień. Bóle pojawiały się codziennie i trwały od kilku do kilkunastu godzin. Dentysta nie zauważył stanów zapalnych, które mogłyby skutkować, aż takim bólem. Mimo to dostałam antybiotyk. Jego działanie oceniam jako słabe, ale po tygodniu ból zniknął. Pojawiały się kilka razy mniejsze, krótko trwające bóle. Wydaje mi się, że przyczyną mojego problemu nie są zęby ani dziąsła. Czy to może być objaw zapalenia nerwu trójdzielnego lub podobnej choroby? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić, jakie zrobić badania? Jakie leki przeciwbólowe mogą mi pomóc. Ból jest nie do zniesienia. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Monika 2011-05-15, 14:53

Można skonsultować się z neurologiem lub laryngologiem. Może to być nerwoból jeśli dodatkowo występują zaburzenia czucia (wówczas najlepiej udać się do neurologa). W zasadzie wystarczy samo badanie neurologiczne.

neuron 2011-05-16, 23:08

Witam . Ja kilka lat temu dostałam opryszczki przebiegało to bardzo długo aż 3 tyg i bardzo ciężko ból połowy twarzy . Chcę dodać że opryszczka potrafi mi sie pojawiać bardzo często niekiedy jedna ginie a za tydz powstaje nastepna . Dziś rano obudziłam się z bólem połowy twarzy najbardziej oko , odczucie zmeczenia połowy twarzy , ciarki, złe samopoczucie , rozdrażnienie . Co z tym robić ? jak leczyć ? Proszę o odpowiedz

iwona 2013-03-31, 18:17

Witam.ja ostatnio miałam bardzo silny ból lewego policzka,bolaly zęby u ch cała żuchwa napady miałam bardzo często .Trwało to cały tydzień.Myślałam że oszaleję z bólu Zadne tabletki przeciwbólowe nie pomagały.Byłam u neurologa diagnoza;zapalenie nerwu trójdzielnego.Przepisał;Tegretol-pomgło

dana 2013-11-22, 23:05