Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból lędźwi oraz nóg

Ból lędźwi oraz nóg

30 grudnia miałem zawał i wszystko byłoby ok gdyby nie .. nagłe osłabienie nóg. na drugi dzien po zawale pozwolono mi zacząć chodzic i zauważyłem że zaczynają mnie pobolewac plecy po kilkudziesięciu metrach spaceru. myślałem ze osłabienie ale na drugim dzień bylo jeszce gorzej, w nocy miałem jakieś dziwne bóle w lewej nodze od kolan a do stopy. Na 4 dzień w mogłem przejśc zaledwie kawałek i zaczynały mnie bolec biodra i lewa noga . lekarz stwierdził ze to rwa. Pomyślałem ok bo zanim mnie wpakowali do karetki to leżałem na noszach 3-4 minuty i do tego w karetce była kostucha a ja tylko w cieniutkim dresiku. Do dnia dziesiejszego jestem po rehabilitacji dla zawałowców, miałem też wyciąg grawitacyjny oraz laser i masaze na kregosłup lecz bez poprawy. Zastrzyki z Diclac oraz biorę B complex . O spacerach jak najbardziej wskazanych po zawale mogę zapomniec bo nie przejde wiecej niż 100metrów , mogę pomażyc o wejściu nawet do miezkania na 3 piętrze gdzie mieszkam. ostatnie kroki robię z potężnym bólem w okolicach lędzwi i lewej nogi i padam na tapczan albo nawet podłogę jak już nie moge wytrzymac. Pomóżcie co mam robic bo jestem wykończony, lekarz tylko zapisał Diclac w tabletkach . Teoretycznie mam cały czas dziwne uczucie w nogach jak leżę czy siedzę na fotelu ni to ból ni to pieczenie, jak siędzę na krześle to drętwieje mi lewa noga , pośladek i klejnoty. Ogólnie mam asymetryczne uwypuklenie krazka L4-L5 wpukleniem do kanalu i prawego otworu miedzykregowego z przyleganiem do korzeni nerwu L5. Bulging krążków Th12-L4. Wąski otwór międzykręgowy L5-S1 po stronie lewej. Cechy centralnej protruzji krążka L5-S1 na 2-3mm dokanałowo z modelowaniem worka oponowego. Obustronna spondylioza kregu L5. Zmiany zwyrodnieniowe ze zwężeniem przestrzeni międzykręgowej L1-L2. Niespecyficzne ognisko osteosklerotyczne w lewym talerzu biodrowym w pobliżu stawu krzyżowo-biodrowego o wy, 11x23x20mm.7 kwietnia idę na balonowanie tętnić biodrowych. Normalnie załamka nie dosć ze zawał to jeszce nie mogę chodzic.

Piotr 2013-03-13, 19:07