Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból krzyża promieniujący do nogi

Ból krzyża promieniujący do nogi

Dzień dobry. Maja mama ma 43 lata. Ostatnio bardzo rozbolał ją kręgosłup w lędźwiach. Promieniował do nogi, tak do kolana.,jakby z przodu uda i z boku. Mama nie mogła w ogóle przez kilka dni chodzić. Brała jakieś tabletki przeciwbólowe bez recepty, które nie bardzo jej pomagały. Więc zaczęła brać pyralgin i po nim ból był mniejszy, a od wczoraj jest bardzo duża poprawa. Mama powoli chodzi po mieszkaniu. Nawet już wyszła do sąsiadki obok. Mówi, że boli ją już bardzo mało i czuje poprawę. Tylko od czasu do czasu ma jakieś mrowienia w stopach. Nawet przestała już brać pyralgin. Moje pytanie jest takie. Czy mama może mieć jakieś przerzuty do kości lub jakiegoś raka kości? Ostatnio czytałam, że np. jakaś rwa może dawać takie same objawy :( Pocieszam się tym, że mamę już przestaje boleć z dnia na dzień i że zaczęła chodzić. Koleżanka mi mówi, że gdyby to było coś złego to mamę by bolało coraz gorzej i gorzej. Czy to prawda? W sumie to cała ta jej choroba trwa 7 dni. Proszę Państwa o odpowiedź, bo bardzo się denerwuję.
Mama już raz tak kiedyś chyba miała z tego co pamiętam. Jakieś 4 lata temu.

Natalia 2011-10-27, 15:43

Takie objawy najpewniej wskazują na zapalenie korzonków nerwowych lub zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Dobrze by było, by udała się do neurologa. To, co Pani opisała to faktycznie objawy rwy kulszowej. Pani mama jest za młoda na chorobę nowotworową, więc jest to bardzo mało prawdopodobne.

neuron 2011-10-30, 16:55

Witam. Dziękuję za odpowiedź, ale mam jeszcze jedno pytanie. Mamę już prawie w ogóle nie boli. Chodzi normalnie, schyla się, wykonuje wszystkie domowe czynności. Od kilku dni nie zażywa tabletek przeciwbólowych, a mimo to czuje się coraz lepiej. Powiedziała więc, że do lekarza chyba nie pójdzie. A ja wciąż się martwię czy to nie aby jakiś nowotwór (mój tata zmarł na tą chorobę rok temu).
Moje pytanie brzmi : czy przy chorobie nowotworowej ból mógłby się zmniejszać i ustępować czy raczej by się nasilał coraz bardziej i nie ustępował?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Natalia 2011-10-30, 23:14