Forum neurologiczne » Zaburzenia zmysłów » Ból kręgosłupa, zaburzenia widzenia, migoczące iskierki w oczach i bóle głowy

Ból kręgosłupa, zaburzenia widzenia, migoczące iskierki w oczach i bóle głowy

Jako mala dziewczynka chorowalam na padaczke.jako nastolatka zostalam uznana przez lekarzy za wyleczona i odstawili mi leki(bralam na przemian tegretol,sabril i depakine,ktora wtedy byla jeszcze w fazie testow). po 9 latach spokoju zaczely sie u mnie pojawiac dziwne obajwy-bol kregoslupa w odcinku krzyzowym, do ktorego juz sie przyzwyczailam,zaburzenia widzenia-nagle wszystko staje sie zamazane,halucynacje w postaci migoczacych iskierek, problem z pisaniem(zmienil mi sie charakter pisma mam wrazenie jakbym to nie ja pisala tylko ktos inny), czasem sie zataczam jakbym byla kompletnie pijana,migrenowe bole glowy tak silne ze czasem powoduja wymioty i drgawki,do tego doszedl ostatnio dziwny napad.wstalam rano z niesamowita sztywnoscia prawego ramienia i karku.po paru godzinach zaczelo sie od zawrotow glowy,potem pojawil sie bol brzucha, nudnosci, kolatanie serca i problem z wymowa.tok myslenia byl normalny ale nie umialam przekazac prawidlowo swoich mysli(zamiast powiedziec ze jest godzina 8.55 mowilam ze jest 5.85 itp.) a potem wypowiedziec najprostszych slow.stan ten trwal okolo godziny potem zaczelo przechodzic. sztywnosc ramienia i karku pozostala. czy to moze byc problem neurologiczny? czy po prostu efekt zmeczenia i przepracowania? mam 25 lat


Zapomnialam dodac, ze czesto tez zdarza mi sie przekrecac wyrazy ktore pisze,zamienic litery w slowac i nie potrafie rozpoznac bledu chociaz wiem ze cos jest nie tak, czesto tez drzy mi powieka, i czesto wypadaja mi rozne przedmioty z rak(w ten sposob pozbylam sie juz wszystkich szklanek:( )

Dorota 2013-06-27, 11:13

Moim zdaniem powinnas się udać do neurologa, niepokojąco wygląda problem wypowiadania słów. To może być TIA - przejściowy atak niedokrwienny.
Co do mroczek, nie wiem czy masz tak samo ale ja mam cos takiego - zaczyna się od iskierek złotych, błyszczących, wijących się po bokach pola widzenia i w ciągu kilku sekund iskierki te narastają na cały obraz, widze wtedy mnóstwo wijących się iskierek, Trwa to zazwyczaj kilkanaście sekund po czym mroczki zaczynają zmniejszać obszar i znikają. Zauważyłam że to pojawia się gdy skręcam mocno oczy np. podczas golenia pach gdy patrze na pachy albo kiedyś odwróciłam maksymalnie głowę do tyłu i oczy i znów to się powtórzyło, kiedyś to samo wystąpiło gdy potarłam mocno oczy. To wygląda na jakies chwilowe niedokrwienie oczu.

iwona 2014-05-07, 15:39