Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowej promieniujący do prawej nogi

Ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowej promieniujący do prawej nogi

Witam. Już przeszło miesiąc odczuwam okropny ból pleców w okolicy lędźwiowej promieniujący do nogi,najbardziej boli mnie dół kręgosłupa, pośladek i noga.Ból nasila się podczas siedzenia,wstawania,stania.Mniej boli jeżeli się poruszam czy chodzę. Mam 21lat jestem mężczyzną,byłem u lekarzy rodzinnych jeden z nich przepisał mi leki rozkurczowe i przeciw zapalne twierdząc że może być to zapalenie bądz nadwyrężenie mięśni podczas pracy.Po 2tyg problem nie mijał udałem się więc ponownie do lekarza rodzinnego tym razem po skierowanie na rtg kręgosłupa, zrobiłem badanie i wszystko wyszło w porządku, nic nie wykryto, wszystko prawidłowo i w normie.Robiłem także badania krwi i moczu także wyniki mam dobre. Dostałem skierowanie do neurologa by pójść na rezonans magnetyczny kręgosłupa i dowiedzieć się co tak naprawdę jest przyczyną bólu. Od lekarza rodzinnego dowiedziałem się że może być to rwa kulszowa bo wszystkie moje objawy na to wskazują. Jednak dziwi go fakt że na to jestem za młody żebym już ją miał. Ból jest nie ustanny, ciągle boli i nie przestaje stosowałem leki ale nic nie pomogło,smarowałem maściami przeciwbólowymi 3 razy dziennie przez tydz także nic, zażywam jedynie teraz ketonal bo po tym trochę tylko przechodzi ale znowu wraca i muszę brać kolejną tabletkę a nie chcę niszczyć żołądka.Co myślicie o tym? co to może być?Pozdrawiam czekam na odpowiedz do tego wątku.

Artur 2012-05-09, 14:35

Należy wykonać MR, najpewniej to jedynie stan zapalny i konieczna będzie rehabilitacja, jednak nie można wykluczyć ucisku na struktury nerwowe. W tym wieku dyskopatia także występuje.

neuron 2012-05-09, 21:24

Dziękuję za odpowiedz. Mam nadzieję że nie jest to nic poważnego boję się przepukliny bo jestem młody a pracuję na budowie. Jeśli chodzi o ten ucisk na struktury nerwowe to co to może być rwa kulszowa ? Dyskopatie miałem wykluczoną ponieważ rtg kręgosłupa ją wykluczyło.Pozdrawiam i proszę jeszcze o odpowiedz do tego tematu.Czekam.

Artur 2012-05-10, 08:59

Witam. Miałam to samo, z tym, że ból był rwący i zdrętwiała mi prawa stopa, a dokładniej 3 palce i połowa stopy od strony prawej. Lekarze również sugerowali rwę kulszową, ale ja się upierałam, że to dysk mi wypad i nie myliłam się, dysk zaczepił o nerw prawej nogi, ból czułam w pośladku, ciągnął się przez udo, pod kolne, łydkę i stopa. Zdarzenie miało miejsca pod koniec marca br. W całym nieszczęściu trafiłam na dobrego specjalistę, który po obejrzeniu mnie stwierdził, ze wypadł dysk , ale dla potwierdzenia diagnozy kazał zrobić rezonans magnetyczny, bo UWaga, RENTGEN RZADKO POKAZUJE ,ŻE WYPADŁ DYSK. Dziś mija prawie miesiąc od mojej operacji, która była w trybie pilnym. Od tego lekarz dowiedziałam się, że przy rwie noga boli wewnętrzna część nogi, przy dysku zewnętrzna( od małego palca). Radzę zmienić lekarza. Aha dysk po raz pierwszy wypadł mi jak miałam 19 lat, na rwę kulszową jestem leczona od 20 roku życia, Długi stan zapalny w obrębie kręgosłupa może prowadzić po paraliżu nogi, u mnie skończyło się na sparaliżowaniu częściowym prawej stopy, więc idź chłopie do dobrego neurochirurga i to jak najszybciej, okres rehabilitacji po operacji trwa do pół roku.

Katarzyna 2012-05-10, 18:22

Samo rtg nie wyklucza dyskopatii. Dlatego dokładniejszym badaniem jest MR, które w Pana przypadku może okazać się konieczne.

neuron 2012-05-20, 17:16