Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa w okolicach lędźwi oraz drętwienie nogi i ręki

Ból kręgosłupa w okolicach lędźwi oraz drętwienie nogi i ręki

Od jakiegoś czasu boli mnie kręgosłup w okolicach lędźwi. Wieczorami a teraz nawet i w dzień, ból przechodzi do nogi. Właściwie jest to mrowienie i drętwienie. Ponad to odczuwam drętwienie prawej ręki. Ból promieniuje od szyi do dłoni. Dodam, iż ból może być spowodowanym tym, iż wykonywałam ostatnio ćwiczenia fizyczne. Myślę, że być może wykonałam zbyt gwałtowne ruchy podczas ćwiczeń. Czy to może być spowodowane przeciążeniem? Właściwie powinnam się tym martwić?














Mila 2012-02-24, 10:58

Jest to wynik dyskopatii wielopoziomowej, należy rozważyć wykonanie badań obrazowych kręgosłupa i rehabilitację ruchową oraz fizykoterapię.

neuron 2012-02-24, 23:09

Dziękuję za wskazówki. Dodam, iż byłam u lekarza pierwszego kontaktu. Pani doktor przeprowadziła test Bragarda (korzeniowy), wynik negatywny. W skutek czego nie skierowała mnie na dalsze badania. Przepisała tabletki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wątpię żeby to pomogło...Przy najbliższej wizycie będę nalegać na szczegółowe badania. Chciałam zapytać w takim razie czy wystarczy zrobić RTG, czy MRI?

Mila 2012-02-25, 08:12

Jeżeli już to MR, jeśli jest to pierwszorazowy epizod, a w badaniu neurologicznym rak cech rwy kulszowej to faktycznie wskazane jest leczenie zachowawcze, czyli p/bólowe, rozluźniające i p/zapalne oraz rehabilitacja.

neuron 2012-02-25, 16:15