Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym i ból klatki piersiowej

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym i ból klatki piersiowej

Witam,

moje bóle zaczeły sie od kiedy zacząłem fizycznie pracować i dzwigać bardzo cięzkie rzeczy. Od ponad pół roku, odczuwam straszny ból kregoslupa i klatki piersiowej. Gdy dłużej stoje w miejscu zaczyna bolec mnie kark i czuje jakby brało mnie przeziębienie. Klatka boli jak siedze stoje,cały czas. Byłem u neurologa, brałem przez ponad miesiąc leki, które niestety tylko kosztowały dużo a tak naprawde to nic nie pomogły. obecnie biore ketanol od 2 tygodni ktory również nic nie pomaga.

miałem robiony rezonans magnetyczny którego wynik jest dla mnie niezrozumiały. Lekarza mam dopiero za miesiąc, jesst ktoś w stanie powiedzieć mi o co w nim chodzi ?

*dyskretne cechy dehydratacji i niewielkie obiżenie wysokości krążków między kręgowych od TH3 do TH7. śladowe wypukliny centarlno-lewoboczna krązka TH3/TH4 i centralna th5/th6 minimalnie modelują worek oponowy.
Na poziomie TH4/TH5 wypuklina tylna z niewielką przewagą strony lewej modeluje worek oponowy dochodząc do przedniej powierzchni rdzenia kręgowego (bez widocznego modelowania) *

- z góry dziekuje.

Mateusz 2013-09-16, 11:03

Z opisu RM nie wynika aby to było przyczyna wypuklin, ale może to być związane np z niewielkim przestawieniem kręgów, które może pokazać rtg(
5 zdjęc kręgosłupa szyjnego, 2 piersiowego i lędżwiowego i 2 miednicy) lub odwapnieniem trzonów kręgowych które przy duzym obciążeniu mogą dawać taki efekt(jeżeli źle Pan trawi tłuszcze to może być właściwy kierunek)

stanisław 2013-09-20, 20:47