Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przy zwężonej przestrzeni międzytrzonowej L5-S1

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przy zwężonej przestrzeni międzytrzonowej L5-S1

Witam! od 3 miesiecy odczuwam bardzo dokuczliwy bul w odcinku ledzwiowym zrobilem rtg i w opisie jest zniesiena fizjologiczna lordoza i przewezona przestrzen miedzytrzonowa L5-S1. w kolejnym badaniu wyszlo czesciowe odnerwienie N kulszowego a w TK opis jest taki: tarcza miedzykregowa L5-S1 zwezona z nieduzymi zmianami degeneracyjnymiwewnatrz o char. vacuum fenomen. na tym poziomie obecna niewielka paracentralna prawoboczna przepuklina krazka miedzykregowego bez cech ucisku na worek oponowy. niewielka centralna wypuklina krazka miedzykregoweg uciskajaca na worek oponowy na poziomie L4-L5. drobne guzki schmorla i osteofity na krawedziach uwidocznionych trzonow Th11 i Th12 wysokosc trzonow zachowana. Blagam o jakies objasnienie co mi jest. bul jest bardzo dokuczliwy i promieniuje w prawa noge i posladek. mam 33 lata 175cm wzrostu i warze 93kg. zgury dziekuje!

Janusz 2012-03-01, 23:22

Na chwilę obecną ważne jest leczenie p/bólowe, p/zapalne i miorelaksacyjne. Poważnie rozważyć szybkie rozpoczęcie rehabilitacji. Najlepiej udać się osobiście do neurologa.

neuron 2012-03-03, 19:20

Wielkie dzieki za odpowiedz. bylem juz u neurologa i niewiele sie dowiedzialem. chcialbym wiedziec co wynika z tych badan, bol jest dokuczliwy i nie ustepuje. u neurologa dostalem leki tolperis VP i nabuton VP. wczoraj dziwignolem i cos mi trzasnelo az poczulem nieznosny bol w prawej nodze. moze powinienem zmienic lekarza?

Janusz 2012-03-03, 19:36