Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym po przedźwignięciu

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym po przedźwignięciu

Witam
Mam pytanie od 2 tygodni strasznie boli mnie odcinek ledzwiowy .Odczuwalem silny bol ktory promieniowal na biodra nie potrafilem utrzymac sie na nogach o chodzeniu juz nie wspomne problemem bylo rowniez przekrecenie z boku na bok gdy lezalem. Mam 30lat i przyczyna tak okropnego bolu bylo przedzwigniecie .Po wizycie na pogotowiu stwierdzono iz mam zapalenie rdzenia kregowego w odcinku ledziowym.(doktor stwierdzil na podstawie miejsca bolu i po postawieniu mnie na nogi. brak rtg.) Otrzymalem tramal i moglem wrocic do domu. Przepisano mi leki rozluzniajace miesnie Bol ustal moge chodzic ale nadal boli mnie prawa strona od odcinka ledzwiowego a poza tym wyczuwam tak jakby wglebienie miedzy kregami w tym odcinku gdy lekko ucisne bol sie nasila i odczuwalny jest z prawej strony. NIe moge dlugo siedziec i chodzi bol przechodzi na prawa noge,odczuwam ucisk z prawej strony ktory powoduje iz nie moge stanoc na prawej stopie. Przestaja dzialac leki,mascie i plastry nie przynosza efektu. nie wiem co mam robic nie otrzymalem pomocy.Prosze o rade gdzie sie udac z moim przypadkiem.

Kamil 2013-01-14, 20:50

Radze żeby zrobić rezonans pużniej udaj się do ortopedy lub chirurga bo raczej jest to poważniejsza sprawa oczywiście 0 dzwigania i schylania.
Też miałem taki objaw ból prawej nogi aż do stopy ,w aucie ciężko usiedzieć na 4 literach.Też dzwignołem pacjęta i okazało się że wypadł dysk.L4 40 dzień i ciągłe ćwiczenia które pomagają bardzo powoli .
Raczej nie ignoruj tego samo nie przejdzie.A dalszą zwłoką można sobie tylko zaszkodzić.Ja męczę się już 8 miesiąc bo ciągle tylko robota a o zdrowie się nie dba więc skutki są jakie są pozdro Grześ 33l

Grześ 2013-01-15, 21:32