Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa w części lędźwiowej i krzyżowej, ból karku oraz drętwienie nogi

Ból kręgosłupa w części lędźwiowej i krzyżowej, ból karku oraz drętwienie nogi

Witam prosze o diagnoze co z tym robic pracuje fizycznie mam 40 lat i jestem caly dzien na nogach wraz z dojazdami po 12 godz i nie mam mozliwosci zmienic pracy .
objawy od 2 lat bol kregoslupa w czesci ledzwiowej od 2 miesiecy tez w czesci krzyzowej oraz bol w karku i dretwienie prawej nogi wdloz az do posladkow
od 2 miesiecy zgrubienie z tylu kolana lewej nogi i bol w lydkach obu nog oraz czasami dratwienie w lewej rece malego palca
moja diagnoza po rezonansie jest w jezyku francuskim nie do konca rozumiem lekarz zalecil - voltaren masc i tabletki voltaren,przeciwbolowe dolipran i fizykoterapie ale nie pomaga

diagnoza po francusku
Majoration de l&#8217*obliquité du disque L4 L5 refoulant a l&#8217*horizontal
Henie postéro-latérale droite du disque L5-S1 refoulant lég&#232*rement la racine S1 droite, la hernie semblant peut-&#234*tre s&#8217*&#234*tre lég&#232*rement majore par rapport a l&#8217*examen du mois de juin.
Pincement mod&#232*re du disque L4 L5 avec débord postéro-latéral gauche a grand rayon de courbure, plutôt protrusif, arrivant néanmoins au contact de la racine L5 gauche
Discret pincement du disque L3- L4 avec discr&#232*te protrusion postérieure.

Basia 2011-01-25, 12:27