Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa uniemożliwiający normalne funkcjonowanie

Ból kręgosłupa uniemożliwiający normalne funkcjonowanie

Witam serdecznie,

Jakiś czas temu wykonano mi MR odcinaka LS oraz odcinka szyjnego.
Wykazano następujące zmiany w odcinku LS:
Drobne nadbudowy w krawędziach trzonów kręgowych. Cechy odczynu zwyrodnieniowego w stawach międzykręgowych. Cechy centralno-dwubocznej protruzji krążka międzykręgowego na poz. przestrzeni międzykręgowej L1/L2, L2/L3 ,L3/L4 i L4/L5. Cechy ucisku worka oponowego. Centralna protruzja krążka międzykręgowego na poz. przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Cechy ucisku worka oponowego i konfliktu tarczowo-korzeniowego wewnątrzkanałowo. Torbiele śr. do 8mm w kanale krzyżowym kręgosłupa na poz. S2.
Odcinek szyjny:
Zniesienie lordozy z niewielkim kifotycznym wygięciem kręgosłupa.
Drobne nadbudowy w krawędziach trzonów kręgowych. Cechy odczynu zwyrodnieniowego w stawach międzykręgowych. W obrazach T2-zależnych obniżony poziom sygnału z tarcz międzykręgowych.
Chodziłam na różne zabiegi fizykoterapii (np. tensy, lampa solux), które jednak nic nie pomogły. Na obecną chwilę mam problem z poruszaniem się, nie schylam się, potrzebuję pomocy przy wstawaniu z łóżka, nie mogę wejść do samochodu - ogólnie rzecz ujmując potrzebuję pomocy przy każdej najdrobniejszej czynności. Mam silne bóle całych nóg, bioder i pachwin, a takze samego kregosłupa. Dotychczas przyjmowane tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne nie dały żadnych efektów. Neurochirurg stwierdził, że to *nie jest nic operacyjnego*, a ja już nie wiem, co mam robić? Poproszę o radę. Z góry dziękuję.

Lidka 2012-06-01, 22:05