Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa szyjnego wskutek źle wykonywanych ćwiczeń fizycznych

Ból kręgosłupa szyjnego wskutek źle wykonywanych ćwiczeń fizycznych

Witam
Mam kontuzje kregoslupa szyjnego i piersiowego z powodu zlej techniki wyciskania sztangi (mostkowania)
Objawy: na poczatku potylica - bol napieciowy taki tepy mrowienie
zrobilem przerwe w cwiczeniach po przerwie zaczolem cwiczyc i po treningu plecow po paru godzinach wytapil bol klocie w obrebie dolnego odcinka szyjnego i tak jakby pomiedzy lopatkami
dodam ze napiecie z tylu glowy i mrowienie nadal jest ale juz nie takie silne














Cinu 2010-08-30, 19:56

Należy wykonać badanie rtg odcinka szyjnego kręgosłupa lub jeśli ortopeda zaleci to od razu rezonans magnetyczny (MR). Objawy mogą wynikać ze zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, nadwyrężenia lub uszkodzenia mięśni grzbietu. Doraźnie można przyjmować leki przeciwbólowe.

neuron 2010-08-31, 20:41

Badanie RTG odcinka szyjnego robilem i nic szczegolnego na nim nie widac , opis :
Odcinkowe zniesienie lordozy szyjnej od C1 do C4 .Przestrzen miedzykregowa C6/C7 nieco zwezona w odcinku tylnym Wysokosc trzonow szyjnych zachowana

Moim zdaniem problem jest w odcinku C6/C7 z objawow bolowych poprostu od duzego nacisku sztangi i zlego sposobu wyciskania cos tam sie chyba starlo i brakuje jakies mazi -to moj poglad

Neurolog powiedzial ze przesadzilem z ciezarami i przepisal cos na rozluznienie miesni tolperis i zebym bral jak bedzie wieksze napiecie

szczerze to nie czuje zeby ten tolperis cos pomagał

Cinu 2010-08-31, 21:11

To moze czas isc do innego specjalisty? Do fizjoterapeuty? Miałem taki przypadek ze fizjoterapeuta zobaczył w moim barku więcej niż lekarz, polecono mi gabinet w gdańsku wrzeszczu i po przebadaniu ponownym okazało się ze przyczyną mojego bólu jest zle zszyta blizna po woreczku, dziwne to i niezauwazalne a jednak, strasznie mnie męczylo, pomogli na szczęscie

Maciej 2010-11-18, 18:21