Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa przy zwyrodnieniach kręgosłupa lędźwiowego przy pracy siedzącej

Ból kręgosłupa przy zwyrodnieniach kręgosłupa lędźwiowego przy pracy siedzącej

Mam 40 lat i siedzącą pracę. Od dłuższego czasu boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym.Jestem dzisiaj po badaniu MR, na wizytę u neurologa muszę poczekać. W badaniu opisano: spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa.Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L5/S1. Początkowa faza dehydratacji krążka międzykręgowego L4/L5.Odczyn zwyrodnieniowy o typie stłuszczenia oraz uszkodzenie dolnej płytki granicznej trzonu kręgu L5. Nawarstwienie kostne na tylnych krawędziach trzonów kręgów L4 i L5. Tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 uciskająca worek oponowy oraz zwężająca obustronnie otwory międzykręgowe z uciskiem na prawy korzeń nerwowy. W trzonach kręgów L2 i L3 ogniska o podwyższonej intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych i sekwencji STIR oraz o nieznacznie niższym sygnale w obrazach T1 zależnych. Obraz MR może odpowiadać naczyniakom. Wskazane wykonanie bad. TK. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie worka oponowego w odcinku lędźwiowym. Proszę o interpretację tego wyniku, bo wizytę u neurologa mam za miesiąc.

Paweł 2012-02-22, 17:52

Opisano zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatyczne z uciskiem na korzeń nerwowy. Po wizycie neurologa rozważy konieczność konsultacji neurochirurga bądź skieruje na razie na rehabilitację.

neuron 2012-02-23, 18:06