Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa przy nerwicy

Ból kręgosłupa przy nerwicy

Witam serdecznie

Mam 21 lat, od 8 lecze sie na nerwice. Od wielu miesiecy dretwialy mi rece albo nogi (glownie w nocy), pozniej doszlo do braku czucia w udach. Dostalam skierowanie na rezonans kregoslupa ledzwiowego.
Oto wynik(bardzo prosze o interpretacje):

-guzki Schmorla w uwidocznionym piersiowym odcinku kregoslupa
-cechy czesciowej dehydratacji krazka miedzykregowego L5-S1
-na poziomie L4-L5 uwypuklajacy sie krazek miedzykregowy, bez cech kolizji krazkowo-korzeniowej
-na poziomie L5-S1 niewielka szerokopodstawna wypukline krazka miedzykregowego redukujaca wejscia do zachylkow bocznych z mozliwym modelowaniem korzeni(zwlaszcza lewego nerwu S1)w warunkach obciazenia
-uwidoczniony odcinek rdzenia kregowego i nic koncowa bez cech patologii

W przypadku klinicznego podejrzenia procesu demielinizacyjnego wskazanae badanie MR glowy

Dodam, ze od 2 tygodni boli mnie kregoslup. Zastanawiam sie nad sensem wykonywania rezonansu wylacznie jednego odcinka skoro wiadomo ze nie choruje *czesciowo*. Odnosnie rezonansu glowy mialam wykonywany 7 lat temu wraz z tomografia komputerowa gdyz eeg wyszlo nieprawidlowe.Zarowno MR jak i tomografia wyszly wowczas prawidlowo. Jakie jest prawdopodobientwo, ze moglo dojsc tam do jakis zmian?? Od paru dni oprocz bolu kregoslupa odczuwam jakies problemy z sercem(ktore mysle, ze jest zdrowe, moze miec wiec to zwiazek z kreogslupem?)oraz cos w rodzaju lekkich napadowych drgan(to mnie martwi). Uprzejmie prosze o odpowiedz i dziekuje

Asia 2012-06-24, 15:06