Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ból kręgosłupa promieniujący do nóg podczas jazdy samochodem

Ból kręgosłupa promieniujący do nóg podczas jazdy samochodem

Choruję na dyskopatię. Miałem już rehabilitację, ale nadal nękają mnie bóle w okolicy lędźwiowej, które promieniują do nóg. Najgorzej jest podczas jazdy samochodem. Poduszka lędźwiowa niewiele pomogła. Co jeszcze mogę zrobić?














Jacki 2011-06-04, 08:31

Warto udać się na rehabilitację ponownie lub wykonać badanie MR, być może w Pana przypadku zmiany są na tyle zaawansowane (występuje ucisk na korzenie nerwowe lub rdzeń kręgowy), że należy rozważyć leczenie operacyjne.

neuron 2011-06-04, 11:06

Miałem dokładnie to samo, przy siedzeniu i operowaniu lewą nogą sprzęgłem ból robił się bardzo silny, podczas ostatniego prowadzenia auta przed operacją jechałem zapłakany z bólu do domu modląc się, by dojechać. Przy przepuklinie, gdy zaczną się *konkretne* bóle rehabilitacja pomaga tyle co umarłemu kadzidło...

tomek 2011-06-04, 15:54

Witam po strasznych bólach nogi i kręgosłupa zrobiłem badania które wykazały między trzonami kręgów l 1 2 , l4 s1 mosty kostne.zwężenia przestrzeni międzykręgowych l4 5,l5 s1. mam kłopoty z chodzeniem i staniem a lekarz rodzinny nie chce dać mi zwolnienia i twierdzi ze to normalne ,nigdy nie chorowałem to pierwsza wizyta u lekarza w wieku 63 lat morze ktoś mi powie coś więcej na ten temat.

Tadeusz 2011-06-05, 10:31

Panie Tadeuszu , proszę jak najszybciej skonsultować się z neurochirurgiem, tyle tylko że państwowo ze skierowaniem od lekarza rodzinnego może Pan czekać kilka miesięcy, proponuję poświęcić te porę złoty i iść jak najszybciej prywatnie.Ja męczyłam się ponad rok ale to naprawdę nie warto, a lekarz rodzinny nie pomoże, wybrałam ponad 50 zastrzyków,2 blokady do kręgosłupa, akupunkturę, rehabilitacje i dopiero zrobili mi rezonans na którym wyszło że wypadł dysk . Teraz jestem 7 dni po operacji, mam wszczepiony implant DIAM i już jest dużo lepiej niż przed oper.Ja mam 38 lat Pan jest starszy ale ból jest ten sam i naprawdę nie warto się męczyć.Pozdrawiam serdecznie.

Iwona 2011-06-10, 08:53

Miałem to samo ból lędźwi i łydki, pomogły mi zabiegi iglą nakłucia- cos od akupunktury troche ćwiczeń mc cenziego, w gabinecie terapi manualnej .Bylo wszytko ok przeszło pół roku aż do czasu gdy znowu zacząłem bardzo ciężko pracować na budowie (jestem budowlańcem) choroba sie nawróciła niestety, zabiegi już mi nie pomogły i gdy usiądę gdziekolwiek lub wsiądę do samochodu to max 10minut i zaczyna mnie boleć łydka, taki ból jakby ktoś mi ja kroił nożem :( ale jak tylko wstanę wyjdę z samochodu albo sie położe to ból momentalnie przechodzi !. porsze o pomoc. pozdrawiam ,czyżby czekała mnie operacja. napewno ide zrobić rezonans i cos wiecej wtedy bede wiedział.
Witam. Po MR okazało sie że wyciekło mi jądro miażdżyste z dysku L5/S1 (tak zwany *sekwestr*) do kanału i uciska nerwy które obiawiają się bólem w udzie,biodrze i łydce czasem aż do kostki.U neurochirurga po zbadaniu dostałem zaraz skierowanie na operacje usuniecia ucisku gdyż może to spowodować nawet bezwład od pasa w dół .Nie będę opisywał MR bo troche tego jest ale ogólnie dyskopatia L/S.Lekarz był w szoku po obejrzeniu zdjęć z MR że ja sie jeszcze ruszam tu jest to w miarę fajnie opisane- http://dyskopatia-leczenie.pl/index.php?id=dyskopatia
Po operacji i rehabilitacji odezwe sie.Trzymajcie kciuki za chirurga zeby mu reka nie zadrżała o Boże.

łukasz 2011-08-30, 22:51

Witam wszystkich bardzo serdecznie!Operacja pełny sukces,ból nogi znikł na drugi dzień po operaci jak tylko wstalem z łożka. w szpitalu spedzilem 10dni zaraz na drugi dzien po operacji stawiano mnie na nogi,mowiąc szczerze człowiek od nowa uczy sie chodzić,pierwsze dwa dni oj cieżko ale juz po dwóch tygodniach ruszam sie prawie jak przed operacją,mam specjalne ćwiczania na wzmocnienie i rozruszanie kregosłupa,przez miesiąc nie moge siąść na tylku- nie dotyczy toalety :) no i zero dźwigania! po miesiącu ide na kontrole i bede wiedział co dalej. Operowany byłem metodą mikroskopowa w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej przez ordynatora neurochirurgi dok.Janusza Krauze, naciecie na plecach to max.3,5cm.Nie moge uwierzyć i nie moge nacieszyć sie tym że ból ustąpił!Mogę z czystym sumieniem polecić cały odział ww Neurochirurgi.Bogu dziekuje że natrafilem akurat na danego doktora który dokladnie zdiagnozował przyczyne bólu i podjął sie trudu operacji. Rezonans i wizytę u neurochirurga placilem prywatnie (chore kolejki )a reszte wszystko mialem na NFZ. Pozdrawiam i Życze wszystkim dużo zdrowia!

Łukasz 2011-12-01, 22:05